Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáterem ma felírt 20...

A pszichiáterem ma felírt 20 mg Paroxat és 0,25 xanax gyógyszereket. Ti mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Évek óta szorongok, de most jutottam el addig kb fél éve, hogy már befolyásolja nagyban az életem is. Diák vagyok, 20 éves, napi szorongásos rohamok gyötörnek, homályos látás, nem hallok, nem merek senkire nézni, hőhullámaim vannak, valószínűleg ettől lett szívritmus zavarom is, ami kb fel eve jelent meg.


Társaságban nem merek lenni, nem merek emberekre nézni, rettegek tőlük és félek, mert ez az egész már arra is kihat, hogy hogy teljesítek. Emiatt buktam már 2 diákmunkát is, mert rosszul voltam munka közben és nem tudtam teljesíteni es hamarosan gyakorlatra megyek, amitől rettegek. Ezért is gondoltam,hogy gyógyszeres segítséget kérek, mert néhanyszor már jutottam xanaxhoz és segítettek abban, hogy a tüneteim ideig óráig eltűnjenek.


Ma a doktor, első találkozás után azt mondta, hogy erős depressziós tüneteket mutatok és nem fogjuk hagyni, hogy a szorongásom eddig elfajuljon és felírta a gyógyszereket. Azt mondta holnap reggel kezdhetek is egy fél paroxannal és 1 xanaxal, 2 hét mulva kontroll. Azt mondta a xanaxot elhagyhatom nemsokára de a paroxan az 2 éves kúra.


Vélemények, tapasztalatok? Sajnos nem tudok kitől tanácsot kérni, mert a közvetlen környezetem emiatt elítélne, ha tudná. Eléggé félek es csak teljes életet akarok élni valahogy. Egyébként sportolás téren elkezdtem edzeni, szoktam a szabadban lenni, emberek közé menni, gyógynövényes kapszulákat szedtem, de nem segítettek.



máj. 9. 20:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
2# Én is akarok ilyen gyógyszert. A család, rokonok, hogyan reagáltak hogy nyitsz feléjük beszedesebb vagy?
máj. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
2# A kérdezőnek akartam írni.
máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
#11. A családom nem komálja, hogy mentális problémáim vannak, mert nálunk ez mindig tabu téma volt. Nálunk mindig mindenkinek tökéletesen boldognak kellet lennie sajna. Jobbnak láttam, ha mindig eltitkolom és elnyomom magamban a problémáimat, így ők szinte nem tudtak semmit az egészről, ami kiderült amiatt is kiakadtak (vagdostam magam, azt mondták ha ekkora idióta vagyok hogy ezt csináljam akkor csináljam úgy, hogy sikeres legyek vele, még csak az sem érdekelte őket, hogy mi bánt). Szóval előttük mindig vidám voltam és beszédes, már amennyire volt erőm megjátszani magam. Azt sem tudták, hogy gyógyszerem lesz, véletlenül viszont elszóltam magam és azóta anyukám kimért velem es olyan mintha mindenki úgy nézne rám, mintha nem lennék normális.
máj. 11. 15:14
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
13# De az normális vagy.
máj. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Hogy vagy azóta, szeded még a gyógyszert?
máj. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
#14: köszönöm, jól esik a kedvességed! 🤗
máj. 24. 21:14
 17/18 A kérdező kommentje:

#15: köszönöm kérdésed, jól vagyok, szinte úgy érzem soha jobban. ☺


Nagyon negatívan és félve álltam a gyógyszerszedéshez, pedig én kérelmeztem, hogy szedhessek ha lehet, de nagyon hatásos. Már első nap egy fél tabletta és 1 xanax után nagyon jól voltam. Vidám voltam, extrovertáltabb, pedig én nagyon introvertált vagyok és úgy éreztem van energiám és bátorságom. Még be is szóltam 3 embernek, akik a környezetemben vannak és már hónapok óta b.szogattak, mert tudták hogy nem jól vagyok és ugyis csak meghuzom magam, de jól meglepődtek és nagyon feltöltött a dolog!


Egyszerűen semmi nem hat meg, gördülékenyen megyek át szinte minden problémámon, könnyebben oldom meg őket. Nagy lendületem van, ahogy enyhül a szorongásom úgy leszek egyre magabiztosabb és a gyógyszer feloldotta a depressziómat is. Boldog vagyok, sokat edzek, mert végre van hozzá energiám, bátorságom és lelkierőm.


Szóval nagyon sokat segített nekem az egész. A pszichiáterem is nagyon odafigyel rám, már szoktat is le a xanaxról, mert nem lesz rá szükségem ezután szerencsére. 2 hétig szedtem felet, most szedek pár napig ¾-et és utána egészet, annyi volt a problémám, hogy feszült és fájt a fejem az első két hétben. A pszichiáter szerint normális, el is múlt, de visszajött ma enyhébben a fejem lüktetése, feszülése és a tompa fejfájás, de ha a ¾-hez és az egészhez is hozzászokok, a fejfájás nélkül amúgy meg sem érzem, hogy szedek bármit. A családom is elfogadta a dolgot végre szerencsére, csak anyám szkeptikus még.

máj. 24. 21:24
 18/18 anonim válasza:

Azóta akkor szeded a Paroxatot, gondolom...

Hát a legtöbben sajnos nagyon rosszul vannak tőle az elején pár hónapig, de utána is, mivel teljesen elnyom minden érzést az emberben, sajnos még az örömet is, mintha el lenne zsibbadv az ember agya, ennyit tud ez a méreg!

Teljesen tudatmódosító hatású drog.

Csak a gyógyszeripar húz hasznot belőle, neki profitál rendesen.

Rengeteg veszélyes és káros hatása van, még öngy, érzés is, az általa okozott nyugtalanság s derealizációs és depreszonalizációs érzések miatt.

A szerotonin szint emelése az oka mindennek, aminek egyébként sincs semmi köze a szorongáshoz és a depihez!

Még most hagyd abba, talán súlyosabb elvonási tünetek nélkül sikerül!!!

Hogy vagy?

Jó égészséget kívánok!

jún. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!