Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Cseréltetek már le pszichológust?

Cseréltetek már le pszichológust?

Figyelt kérdés

Én kb 2 hónapja először próbáltam ki pszichológust.

2 alkalommal beszéltünk.

Első alkalommal kb végig beszélgettünk, de valamiért nem éreztem úgy, hogy ő lenne számomra a megfelelő.

Második alkalommal végig ilyen vezetett meditációban voltam vagy mi.

Le kellett feküdnöm és el kellett képzelnem, hogy egy réten vagyok és akkor néha tett fel kérdéseket, de nem sok értelmét láttam.

Még a hangja is idegesített...(nem tehet róla, meg tudom hogy lassan kell beszélnie, de valahogy így nem tudtam úgy ellazulni sem)

Biztosan volt értelme, de igazából úgy éreztem, hogy felesleges.

Tudom én, hogy 2 alkalomtól ne akarjak semmit se várni, de nem szeretnék feleslegesen tízezreket kidobálni sem az ablakon, ha egyszer nekem valamiért úgy érzem, hogy ez így nem segít.

Ma beszéltem egy másik pszichológussal és kérdezte, hogy kinél voltam, nekem kicsit kellemetlen volt, mert nem szeretném kiadni a másik pszichológust, mert nem nézem le a munkáját vagy ilyesmi, csak valamiért hozzám úgy érzem, hogy nem passzol.

Nagyon érdekes amúgy, mert ebben a hónapban ez a második eset, hogy így járok, mert az oktatómat is lecseréltem (jogsi)

Egy fiatal lánynál voltam eddig (felújító vezetés) és 5 alkalom után mentünk ki először a forgalomba, de ott is ő használta a pedálokat én csak kormányoztam és indexeltem, de a kormányba is vagy 20* belenyúlt azalatt a fél óra alatt amíg vezettem.

Kellemetlen volt, alapból ahogy ismerem magam maradtam is volna nála, annak ellenére hogy éreztem valami nem ok, mivel anno 15 éve sokkal gyorsabban haladtam a másik oktatóval, amikor vezetni tanultam.

Na szóval lényeg a lényeg, hogy alapból képes lettem volna végigcsinálni ezzel a lánnyal úgy, hogy kb 5* annyi órát kellett volna vennem , mire elkezdek haladni vele.

Éreztem is hogy félti nagyon az autóját, nincs tapasztalata, ezért úgy döntöttem, hogy kivételesen nem leszek gyáva és ostoba és kipróbálok egy másik oktatót...

na hát első alkalommal többet tanultam azzal a férfival, mint ezzel a lánnyal 5 óra alatt.

Igaz, a lánynak még nem szólta, de abban reménykedek, hogy ha én nem keresem, akkor ő sem fog és akkor nem kell neki megmondanom, hogy abbahagyom..

Nem szeretném megbántani...

Szóval....most félek ugyanez lenne ezzel a pszichológussal is.

Valamiért érzem, hogy nem ő a számomra megfelelő...

Nagyon gáz lemondani?

Illetve mennyire illik ezt?

Vagy ne is indokoljam meg, csak mondjam le?

Meg ezt sem értem, hogy miért fontos, hogy elmondjam a nevét, hogy kiadjam hogy ki ő...nem szeretnék problémát okozni senkinek, vagy nem szeretném hogy azt gondolja, hogy én lenézem a munkáját, csak nekem tényleg nem nagyon jött át eddig az egész.

Jártatok már hasonló helyzetben?



2020. dec. 31. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell elmondanod az elozoeknek a nevet, es nem is feltetlen etikus, hogy rakerdez. Nyugodtan lemondhatod indoklas nelkul, neked lehet, hogy "gaznak", es "furanak" tunik, de ok hozza vannak szokva.
2020. dec. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen? akkor ezt szokták? amúgy a hölgy azért kérdezte, mert mondta hogy nagyjából ismeri, hogy ki milyen módszerrel dolgozik, szóval valahol érthető, hogy megkérdezte, de remélem hogy azért egymásnak nem adják át az infókat. No meg gondolom nem jó ha a párhuzamosan 2 dologba belekezdek.

(2 különböző módszer)

Az oktatóm is megkérdezte, hogy kinél tanultam (neki direkt nem mondtam meg a nevét, de rájött és mondta is, hogy az igazgató lánya és levágtam a szavaiból, hogy megvan róla a véleménye...

Na pont az ilyesmit szeretném elkerülni, mert én tényleg nem szeretnék senkit megbántani semmilyen formában...

Inkább hazudnék, minthogy megmondjam bármelyiknek is , hogy azért hagyom abba, mert mással jobban működik.

2020. dec. 31. 13:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológusnál szerintem nagyon fontos, hogy olyan emberhez járj, akivel egy hullámhosszon vagy, szimpatikus neked, el tudod fogadni tőle, amit mond. Ha olyanhoz jársz, akivel kapcsolatban fenntartásaid vannak, akkor bármit mond, már hozzá fogod kapcsolni ezeket a fenntartásokat, és hiába lennének esetleg jó meglátásai, tőle nem fogod őket elfogadni.

Én konkrétan azért is cseréltem le pszichológust, mert az első 2 alkalmon is késett 5 percet. Persze annyival tovább is tartotta, de nekem ez annyira unprofesszionális és a személyem felé való tiszteletlenséget jelző benyomás volt, hogy után nem tudtam már komolyan venni.

Más esetben meg akkor mondtam, hogy köszönöm szépen, amikor előjött a pszichológus valami ezoterikus bullshittel. Mivel én racionális ember vagyok, innentől kezdve bármit mondott volna, semmi hitele nem maradt előttem.

2021. jan. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nehezen vettem rá magam, hogy elmenjek pszichológushoz és én is ugyanígy vagyok. Nincs meg a kémia, nem érzem, hogy segítene. Sőt még rosszul is éreztem magam a beszélgetés után. (Vezetés oktatót is váltottam, mert egy idióta volt :D) Válts nyugodtan, a pénzedért kapod ezeket a szolgáltatásokat - válaszd ki azt, ami a legjobb.


Szuper dolog, hogy érzed, mikor nem megfelelő számodra valami és nem lett tönkretéve ez a képességed, mint sokunkban. (Ha gyakori ez az élményed, azon sem kell meglepődni, az igazán tehetséges szakemberek jellemzően külföldre vándorolnak, vagy elérhetetlen áron kínálják a szolgáltatásukat.)

2021. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!