Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka abnormális...

Mi lehet az oka abnormális gondolataimnak? Milyen nem drasztikus dologtól változhatna ez?

Figyelt kérdés
Előfordult velem olyan, hogy olyanokkal kapcsolatban, akiket elvileg szeretek és jók velem fura gondolataim támadtak, negatív jelzőkkel, néha igen csúnya jelzőkkel illettem őket. Mivel jellemzően nőkkel vagyok csak kapcsolatban, ezért leginkább őket. Ezt persze magamban tettem és utána lelkiismeret furdalásom van és pocskondiázom gondolatban magam, hogy egy barom vagyok. Az is elképzelhető, hogy ez a dolog még csak nem is korfüggő. Gondolom pszichopataságra ez nem utal, hisz van lelkiismeret furdalásom. Netán nőgyűlölölő lennék? Az tény, hogy sosem voltak sikereim a nőknél, mondhatni lúzerkedtem csak inkább. De mondjuk az anyám irányába miért lennék nőgyűlölettel? Lehet ennek oka egy borzalmas 15 évvel korábbi párkapcsolat, iskolai bántalmazás, még nőnemű osztálytársak részéről is? A pszichológus azt mondta, hogy furcsa gondolatai sokaknak vannak, nem nagy ügy. Tudom persze, hogy mások is mondanak olyasmit, hogy "mekkora egy hülye fasz" vagy, hogy "ez milyen egy hülye picsa". De ha valaki nem ad, netán nem is tud rá okot adni az ilyesmire, azzal szemben úgy hiszem teljesen abnormális ilyen jelzőket használni még gondolatban is.
2023. aug. 6. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet tudat alatt azt várod hogy minden nő rajongjon érted, és miután teljesen átlagosan viselkednek veled, ez váltja ki ezt. Plusz a korábbi traumák.
2023. aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Na de egy 2 évestől meg egy 72 évestől is?
2023. aug. 6. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!