Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsra miért nem...

Antidepresszánsra miért nem szabad inni?

Figyelt kérdés
Az alkohol sem rossz mértékkel. Javítja a kedélyállapotot. Az antidepresszánsnak is ez a szerepe. Együtt jobb hangulatot eredményezhetnek és kevesebb gyógyszert kell beszedni. Én így gondolom. Mi az igazság erről?
márc. 9. 14:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%

Tevhit, hogy az alkohol kismertekben gyogyszer. Ez az ivok menstvara, az alkohol sulyos idegmereg, nincs belole "kis" adag. Az alkolhol meg soha semmit nem hozott helyre.

Nekem az a pelda, amikor egy alkoholista kollegam kozottunk lett rosszul, mert elrepedt a nyelocsoveben egy aorta (tipikus alkoholista tunet) es fel oraig haldoklott vert okadva. Gyonyoru latvany volt, a mentosok sem tudtak csinalni semmit.

márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
76%
#1 Az alkohol nem gyógyszer, de azért ne állítsuk már, hogy aki a szülinapján megiszik egy pohár bort, ugyanazon a szinten van, mint akinek elreped az aortája és a saját vérébe fullad. :D
márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

1-es tokeletesen egyetertek, de nem aorta, vena egy kitagult vena repedt el.


Kerdezo:

pl

Tegretol alkalmazása étellel, itallal és alkohollal

hatásának tartama alatt szeszesitalt fogyasztani tilos! Alkalmazásának, illetve hatásának tartama alatt grapefruitlevet vagy grapefruitot fogyasztani tilos, mert ezek növelhetik a Tegretol hatását.



hataserosites olyan merteku hogy kiuti magat idiota lesz es semmire nem fog emlekezni a maja is hamarabb szetmegy

márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%
Ugye csak unatkozás ellen használod ezt a kérdést? A vegyi anyagok egymással kölcsönhatásba lépnek, az alkohol felerősíti az antidepresszáns hatását és kiüt.
márc. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
64%
Mindkettő májban bomlik le, nagyon megterhelő.
márc. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, az alkohol depresszáns hatással van az idegrendszerre, akár elhiszed, akár nem. Az antidepresszánsnak pedig a célja a hangulatjavítás.

A kettő együtt növeli a gyógyszer mellékhatásainak a kockázatát, az alkohol pedig csökkentheti az antidepresszáns hatékonyságát.

És a legfontosabb!! Ha hajlamos vagy a depresszióra, akkor sajnos hajlamos vagy az alkoholizmusra is. Óvatosan hát!

márc. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%
Jó esetben kiüt, rosszabb esetben belehalsz. Mennyiségektől függ. Hidd el nem poénból írják minden ilyen gyógyszerre, hogy szigorúan tilos inni rá.
márc. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
52%
Azért, mert 2 különböző hatás kombinálódna nem biztos hogy a legjobb eredménnyel, és vannak alapból erős gyógyszerek is, ezt tapasztalatból mondom. Én 2 különböző sört se iszok, mert utálom, ahogy az egyik máshogy üt. A kannabisz se jó dohánnyal, csak tisztán. Eg
márc. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
33%
8 vagyok. Egyébként én anno ripedonra ittam egy keveset néha, de azt is ritkán, de annál nem tapasztaltam semmit, mert az nem egy erős gyógyszer szerintem. Ami erős gyógyszer az a rivotril.
márc. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
25%
Antidepresszánsra szabad inni, nyugtatóra nem szabad
márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!