Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmegyek pszichiátriára...

Ha elmegyek pszichiátriára ott csak gyógyszeresen fognak kezelni?

Figyelt kérdés
Tehát elmondom, hogy mi a bajom ők meg felírnak egy gyógyszert. Ezt kb 10 percben, és kész?

máj. 27. 14:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kb.
máj. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem derül ki, hogy mit szeretnél?! Gyorsan gyógyszert kapni? Vagy pont nem akarsz gyógyszert, hanem azt szeretnéd, hogy megalapozottan döntsenek arról, hogy kell-e gyógyszer?

Én tévedésből rossz helyre mentem, de egy profi pszichiáterrel beszéltem Tündérhegyen, kb. fél órát beszéltek velem, utána mondták, hogy vagy befekszem kórházba, vagy megígérem, hogy elmegyek a körzetihez és ott iratok fel gyógyszert. De akkor is dönthettem volna úgy, hogy nem teszem meg.

Aztán felírtak egy gyógyszert, mellett elkezdtem egy terápiát. A gyógyszer egy idő után elhagytam. Egy mellékhatás miatt muszáj volt. Addigra a terápia már kicsit segített... depresszió.

A gyógyszertől ne félj, ha nem jön be abbahagyod, és kész. Ha meg segít, akkor örüljünk, hogy kifejlesztették és hozzáférhető! Nem veszi el az agyad, vagy ilyesmi.

máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Grimfox ***** válasza:
35%
Nem. A pszichiáter elküld pszichológushoz is, általában olyanhoz, aki végzi azt a terápiás eljárást, ami a véleménye szerint a problémádra megfelelő. Ha csak gyógyszerez, akkor kérdezz rá, nincs e valami terápiás dolog is. Szerintem kevés pszichiáter van, aki letudja egy adag gyógyszerrel.
máj. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy küld el pszichomókushoz, felír valami gyógyszert, aztán csá, ha nem jó, akkor másikat, aztán majd szenvedsz a mellékhatásoktól addig is.
máj. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Igen!

A pszichiáter gyógyszeres kezeléssel dolgozik első sorban,a pszichológus pedig tanácsadó beszélgetést folytat!

máj. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Grimfox ***** válasza:
68%
Nekem a pszichiáterem több pszichológust, és pszichoterápiát is javasolt, emellett könyveket, amikkel otthon is segíthetek magamon. A gyógyszert mindig is igyekezett minimumon tartani, és amikor stabilnak látott, mindig javasolta, hogy rakjam le. Utána évekig nem is kellett szednem. Elég nagy téveszme, hogy a pszichiáter csak bedrogoz, és le van tudva. És sokan emiatt a tévhit miatt nem keresnek segítséget.
máj. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor szerencséd van, a többség nem ilyen.
máj. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem 10 perc beszélgetés után írtak fel gyógyszert majd elküldött TB pszichológushoz akinek elmeséltem mi bánt stb és mindenre csak az volt a válasz. "Értem" 20 perc volt 2 hetente,hogy azt hallgassam "Mi foglalkoztatja?" "Értem"
máj. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Grimfox ***** válasza:
23%
Én is TB-s pszichiáterhez járok, és a pszichológus is az volt. Még valami tesztet is kitöltettek velem, mielőtt diagnózist állítottak fel, pedig eléggé egyértelmű volt, mi bajom. És csak ezt követően kezdtek gyógyszerezni. Gondolom ez is olyan, hogy ha az első nem jön be, menni kell másikhoz. A háziorvossal így jártam mondjuk. Nem volt hajlandó beutalót adni pszichiátriára, amíg el nem megyek gyomortükrözésre. És nyomta belém a xanaxot. Több mint egy évig tartott, míg kipofoztunk belőle egy beutalót.
máj. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9

Pszichiatriara nem kell beutalo.

máj. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!