Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől függ, hogy kiből mit...

Mitől függ, hogy kiből mit vált ki az alkohol?

Figyelt kérdés
Van, aki agresszív lesz tőle, vagy aki inkább vicces, kedves. Mi lehet a pszichológiai alapja annak, hogy milyen irányba változik az egyén viselkedése, ha iszik?
2010. nov. 1. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az ember valódi énjét hozza elő.
2010. nov. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
genetika
2010. nov. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az aktuális körülményekre érzékenyebb lesz, pl rockzenétől agresszívebb, megható filmtől meg könnyebben elsírja magát.
2010. nov. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
attól függ, hogy mennyit iszol
2010. nov. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az alapvető hangulattól függ. Azt erősíti fel.
2010. nov. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az alapvető hangulat erősítése azért nem működhet, mert néhány ember csendes maradt, akármikor iszik, némelyek pedig minden esetben agresszívak lesznek (most a skála két szélét mondtam).

Azt nehéz elhinni, hogy az első csoport mindig nyugodt lelkiállapotban kezd el inni, a második pedig mindig mérgesen...

Olyan embert nem ismerek, aki az egyik ivásnál vicces és jó fej lesz, a következőnél pedig verekedni akar.

Természetesen van az is, hogy "most nagyon vidám lettem, jobban, mint előtte" és a "rossz kedvemben ittam, most még rosszabbul vagyok" - de az agresszió véletlenszerűen nem szokott megjelenni.

2010. nov. 6. 07:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Menet(ivás :D) közben is gondolhat az ember egyet, vagy pl eszébe jut egy kellemetlen esemény és jobban felhúzza magát mint józanul, tehát az erősítendő hangulatnak nem muszáj a piálás előtt kezdődnie. Nyilván olyanok is vannak akikből mindig ugyanazt váltja ki. (főleg ha ugyanolyan körülmények közt piál)
2010. nov. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!