Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszatérő negatív álom, miért?

Visszatérő negatív álom, miért?

Figyelt kérdés
Középiskolai pályafutásom első éve kegyetlenül rossz volt az osztálytársak miatt, minden nap sírtam, könyörögtem otthon, hogy vigyenek máshova. Azóta eltelt két év, már egyáltalán nem foglalkoztat az az iskola, új helyre mentem, mégis szinte mindig ezekről a a szenvedésekről álmodok. Mit tehetnék? Én már lezártam ezt, mégis visszatér. Összefüggésben lehet ez a depressziómmal?
2010. nov. 5. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Velem is hasonló a helyzet, van pár olyan emlékem középsuliból amit ha felidéznek még mindíg szarul érzem magam tőle egy ideig. A depresszió is attól van valószínűleg, sőt biztos. Mivel ezt a múltatad már teljesen le tudtad zárni és semmi nem köt oda, így neked egyszerűbb a helyzet. Ne gondolj soha arra, hogy mi volt, ha eszedbe jut akkor gondolj másra. Foglald el magad valamivel, és akkor nem is lesz időd ezzel foglalkozni. Gondolj úgy rá, hogy meg sem törtönét, felejtsd el.
2010. nov. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen!A depresszióval sok minden összefügg.Például a depis ember sokkal többet álmodik!

Igy voltam vele sokáig én is!Folyamatos tréninggel elértem hogy irányitani tudom bizonyos mértékben az álmaimat.

Főleg téli időszakban mikor kevesebb a fény,sokat ba...tak a rémálmok!Néha álmomban ráparancsolok magamra hogy ne higgyem el amit álmodok mert nem igaz,csak álom.

Talán az életösztön,talán az hogy igyekszem nem negativ dolgokra gondolni elalvás előtt,de mostmár úgy megyek aludni mint más a moziba!!Előre kiváncsi vagyok hogy mit fogok álmodni!

Javaslom hogy parancsolj magadra hogy ne a rosszon filózz hanem kellemes dolgokra koncentrálj--ha nem megy másként akkor erős akarattal.

2010. nov. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek. Én erről egyáltalán nem szoktam már gondolkodni, ha eszembe is jut valami, akkor is elmosolyodom, mert már ez már múlt. Ma is ezzel álmodtam. :S Ez egy kicsit kezd aggasztani.
2010. nov. 6. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!