Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez hallucináció? Vagy még...

Ez hallucináció? Vagy még álom? Olyan fura:S

Figyelt kérdés
Ma reggel elment a barátom dolgozni, én meg még visszaaludtam.. és annyira fura, mert többször is felriadtam különböző zajokra, egyszer arra h csörög a telefonom, de nem csörgött... aztán meg h nyílik az ajtó, és a barátom befekszik mellém vissza... de nem álom, vagyis nem tudom. mert olyan mintha akkor ébrednék fel egy másik álomból, és még kómás lennék, és tudnám pl h fel kell vennem a telefont, csak még erőt kell hozzá gyűjteni. nagyon zavaros:S egyszer már előfordult ilyen, akkor mondjuk lázas voltam, és szólongatott a tesóm... de utólag kiderült, h nem is volt a szobában....
2011. jún. 18. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:

szia!


Én is így jártam pár napja! Kb hajnali 4 volt, megnéztem az órát - de már álmomban! Utána hallottam, hogy anyukám kimegy, engedi a csapot, utána bekapcsolja a tv-t (hajnalban!...) valami nő beszél benne, de nagyon hangosan. És mindezt csak álmodtam! Azt is, hogy felülök az ágyon, nem tudom, hogy mit hallok, a tv zúg, vagy hallucinálok, vagy nem tudom.

Aztán egyszer csak felébredtem, és rájöttem, hogy álom volt. De nagyon érdekes volt, álmomban voltam ébren...

2011. jún. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem vagyok egyeedül. De ha még csak egyszer fordulna elő... de kb 2 óra alatt 2x is, fura, nem jó érzés:D:\
2011. jún. 18. 15:34
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

én minden nap így álmodok. ez akkor jön elő amikor visszaalszol. én imádom. direkt elő tudok idézni még durvább élményeket csak úgy hogy alszok.

sokan ebből kimaradnak mert felébrednek és többet nem alszanak vissza. pedig gyönyörű tud lenni.

én már évek óta mesterség ként űzöm az álmodást :P

álmodni meg kell tanulni. de utána a határ a csillagos ég vagy az se. ( volt már olyan hogy álmomban felrepültem olyan magasra hogy nekiütköztem belül a fejemnek, erre ébredtem fel :P )

2011. jún. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Nekem akkor voltak ilyen élményeim, amikor először kaptam xanaxot, pedig kicsi adagban kaptam. Azóta megszokta a szervezetem és nincs ilyen.
2011. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Ez az alvás és ébrenlét közötti állapotban gyakran bekövetkező "hipnagóg hallucináció". Ezek jellemzője, hogy nagyon valósághűek, és gyakran keveredik bele a realitás (olyan mintha ébren lennél). Teljesen normális jelenség.
2011. jún. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Közvetlenül ébredés után előfordulnak hallucinációk (hypnopompikus hallucináció).


Egyébként az olyan hallucinációk, mint a telefoncsörgés, bárkivel bármilyen napszakban előfodulnak néha, egyáltalán nem ritkák és nem kórosak.


A másik gyakori hétköznapi hallucináció az, amikor valaki azt hallja, hogy a nevét kiáltják.

2011. jún. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

igen. sokakkal elofordult ahogy velem is.

alvasparalizisben ebredtem, de abbol sikerult visszaaludnom... majd almomban felalltam az agyrol, felkapcsoltam.a villanyt... csipkedtem magam. konyvet olvastam. eloszor csiptem magam. nem hittem el, hogy ebren vagyok. majd miutan ereztem a fajdalmat! almomban! elkezdtem olvasni lampanal. hogy el ne aludjak, feltem elaludni ALMOMBAN!!! haladtam a megkezdett konyvvel. valoban OLVASTAM!!! majd bealudtam a konyv felett es felebredtem. abban a pozban amiben elaludtam. akkor pedig atzuhantam alvasparalizisbe ujra xd

2017. aug. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!