Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék izgulás ill....

Mit tehetnék izgulás ill. stressz ellen?

Figyelt kérdés

December elején teszem életem első nyelvvizsgáját(angol középfok) és borzasztóan félek.Mi van ha a szóbelin egy hang nem jön ki a torkomon?És ha a többin is leblokkolok?

L/18


2010. nov. 7. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez egy normális stressz. ne aggódj, én is mindig féltem, aztán amikor már ott vagy a vizsgán, minden menni fog, kijönnek a hangok :)
2010. nov. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is félek tőle, úgyszint decemberben(4-én) megyek (TELC) angol középfokra, Szegeden :S Félek, hogy mi van,leblokkolok és elrontom az írásbelin a feladatokat; levelet még alig írtam egyet-kettőt életemben, beszélési feladatot sem csináltam még; nyelvtanfolyamra járok.
2010. nov. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát érthető, hogy izgulsz, főleg hogy még nincs nagy vizsga tapasztalatod.


Szerintem ilyenkor az a jó, ha végiggondolod:


MI TÖRTÉNHET, HA NEM SIKERÜL?


És mi történhet?

Megbetegszel? Nem

Valaki más megbetegszik? Nem

Neked, vagy valakinek komoly problémái lesznek emiatt? Nem


Tényleg mi van, ha nem sikerül?

Hát semmi...legfeljebb elmész még egyszer :-).

Ez nem az első és nem az utolsó vizsga az életedben és semmi baj nem történik, ha esetleg nem jön össze. Van ilyen. Viszont ezt gond nélkül megismételheted.

Szerintem önmagában ez a tudat megnyugtatja az embert :-).


De, ha azon a napon nagyon nagyon fogsz izgulni, akkor szerintem bevehetsz egy nagyon gyenge növényi nyugtatót, vagy igyál sok citromfű teát.


Sok sikert!!!

2010. dec. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ha TELC akkor fölösleges parázni, ha Rigó utcai, akkor öltözz fel úgy hogy a legvaskalaposabb tanár se köthessen beléd és mielőtt bemész húzz le 1-2 felest és egyél almát hogy ne legyen pia szagod.
2010. dec. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Igazuk van, télleg csak a vizsga előtt fogsz félni!

Énis mikor vizsga(TELC)előtt voltam akkor énis nagyon izgultam...de miután leültem és szembe kerültem a partneremmel, utána ment mint a karika csapás. Gondold azt hogy csak te és a partnered vagytok a szobába!

Sok szerencsét!

2010. dec. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vizsgáztál már, érettségiztél már? Az ember minden vizsga előtt retteg, aztán ha már bent van, és kihúzza a tételt, minden megy magától.
2010. dec. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
azért szedj egy kis magnéziumot, nehogy leblokkoljál.
2010. dec. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Cambridge CAE-t teszek.Koszi szepen!Tul vagyok a szobelin,nem blokkoltam le,de nem sikerult valami fenyesen.Tettek rola,hogy borzalmasan induljon a napom,de mindegy.Keszulok a tobbire... :)
2010. dec. 4. 12:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült?
2011. jún. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!