Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek a pszichológ...

Mi a véleményetek a pszichológiai vizsgálat során alkalmazott Szondi tesztről?

Figyelt kérdés
Én nem rég voltam vasutas alkalmassági orvosi vizsgálaton és a pszichomókus elém lökött egy ilyen tesztet. Nos hát, senki sem volt számomra szimpatikus, szóval nem is néztem a képeket, amikor a külön lapon nekiálltam jelölgetni. Megcsináltam, átmentem a pszichológiai vizsgán, de szerintem ez a teszt úgy sz...r, ahogy avn. Namármost én bejelölöm egy pedofil gyújtogató képét, akkor az elvileg azt jelentené, hogy hajlamos vagyok ilyenné válni. Durva, hogy egy pszichiátriai kezelt arcképe alapján ítélik meg az embert, nem? Szóval szerintem ez egy igazságtalan és röhejes teszt. Szerintetek? Elsősorban olyanok válaszát várom, aki már átesett ezen.
2010. nov. 11. 21:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Pardon. Véletlenül rossz kategóriába tettem.
2010. nov. 11. 21:41
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Mivel fogalmad sincs, hogy MI EZ A TESZT, ezért jobb lenne, ha nem irnál hülyeségeket.
2010. nov. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Egyetértek! A pszichológiai mérőeszközök objektivizálva vannak (standardizálás). Attól még, hogy hülyén néz ki, nagyon is jól mér. Nem úgy, ahogy gondolod, sokkal bonyolultabb.

A szondi egyébként nagyon jó teszt!

2010. nov. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
ha hülyeséget jelölsz be, és a többi válaszod alapján kizárható,hogy igazat írtál annál a kérdésnél, akkor azt állapítják emg hogy nagyon "huncut" vagy. a kérdésekre adott válaszokat összegzik és így tudnak alapkategóriákba sorolni. ez nem egy túl pontos teszt, csak arra kíváncsiak, hogy mentális alkatilag megfelelő vagy-e erre meg arra... a munkaalkalmassági tesztek nem arra helyezik a hangsúlyt, hogy kinek milyen pontosan a személyisége, egyrészt mert fölösleges, másrészt marhadrága volna. mindenkit analitikushoz járatni nem egyszerű, ráadásul nem megy egyik pillanatról a másikra, idő kell neki. A szondi teszt viszont tökéletesen megfelel az ilyen feladatoknak.
2010. nov. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm:-) egyébként csak wikipédián olvastam ezt azt róla, de most komolyan senkit se tudnék ot bejelölni rokonszenvesnek, mert kicsit sem szimpi az egyik sem. Ezért csináltam azt, hogy arcképek lapot félretettem és a külön lapot, amit kaptam, gyorsan találomra x-elgettem. De nem tudtam, épp melyik képre x-elek, mert nem néztem a másik lapon az arcképeket. Szóval kb 1 perc alatt végigcsináltam:P De lehet hogy bennem van a hiba, hogy egyik se volt nekem szimpatikus, azért kíváncsi lennék, ti melyik nyomorék fejét jelölték be számotokra rokonszenvesnek:D De nem sértésnek szánom, csak tényleg érdekelne, hogy aki azt írja, hogy nem hülyeség ez a teszt, az melyik 2 ember arcképére nyomta oda a "szívecske" jelzést:-)
2010. nov. 12. 18:01
 6/14 A kérdező kommentje:
bocsi a helyesírási hibákért:)
2010. nov. 12. 18:02
 7/14 A kérdező kommentje:
De mondjuk a színtesztnek is kétszer kezdtem neki, mert elsőre elhülyültem, aztán a drága doktor úr újrakérte tőlem. Najó, akkor gondoltam jó fej leszek és a melegebb meg világosab b színeket mondom neki szimpinek:D Elsőre ugy mondtam neki szimpatikustól nem szimpatikusig a színek számát, hogy 1...2...3...4...5... na erre levágta, hogy hülyülök. De egyébként ha később értelmeset mondott vagy kérdezett én is úgy álltam hozzá, valamit valamiért. De egyébként egyáltalán nem tudott felhúzni, nem hatott rám, ha idegesíteni próbált, csak mosolyogtam rajta meg poénkodtam, de ha kérdezett, akkor értelmesen válaszoltam meg nagyon nyílt is voltam. Szóval átmnetem. De én élveztem, símán megismételné:D:D
2010. nov. 12. 18:11
 8/14 Cár György válasza:
87%
Átmentél, pedig idegesíteni próbált, mi?Továbbra is lehetsz vasutas.Gratulálok.
2010. nov. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
A wikipédia NEM olyan oldal, ahol MINDENT el lehet fogadni, sokan félismeretekkel vagy még annál is kevesebbel irják meg a cikkeket, és mivel NEM szakemberek birálják el, ezért rengeteg tévedés, esetenként súlyos hiba is van benne.
2010. nov. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdező


Dunsztod nincs, hogy működik a Szondi, de azért véleményed van róla. Igen jól sejted, senki sem szimpatikus, mert az ottani arcok közül mindegyik pszichiátriai beteg. Pont ez a lényege. A Szondi ösztönimpulzusokat mér, ha randomra jelölsz, akkor nagyon rosszul járhatsz vele.

2010. nov. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!