Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az betegségnek számít ha...

Az betegségnek számít ha valaki nem érzi szükségét a beszélgetésnek és az emberi kapcsolatok kialakításának?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 22:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem baj. A mai világban már átlagnak számít ha elfordul az ember a külvilágtól.

Én is leszarok mindenkit pl ma is.

18/F

2010. nov. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Igen, szociális fóbiának hívják.
2010. nov. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
depresszio.elég komoly.miért nem érzed szükségét?kérlek válaszolj.
2010. nov. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Én sem érzem szükségét, sőt kifejezetten utálok beszélgetni, emberek között lenni. 1-2 ember van (mostanában 1) akivel szívesen beszélgetek, azonkívül legszívesebben hetekig nem szólnék senkihez, ki sem mozdulnék itthonról. Alig várom, hogy munka után jöhessek haza és ne kelljen emberek között lennem.
2010. nov. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha tudnám miért nem akkor ezt írtam volna ide. És úgy csinálnám , hogy másképp legyen. Egyszerűen megszoktam, hogy egyedül vagyok és nem érdekel más társasága leginkább idegeneké nem. Barátokkal ismerősökkel meg vagyok. De ennyi. Belefáradtam az állandó alkalmazkodós ismerkedős dolgokba. És nem szeretek kötelezően beszélgetni.
2010. nov. 13. 11:09
 6/15 A kérdező kommentje:
Ide már nem ír senki ? :-(
2010. nov. 13. 19:53
 7/15 anonim ***** válasza:

Röviden: nem.


Hosszabban: az betegség, ami az embert sikertelenné és boldogtalanná teszi. Ha egyszerűen nem keresed mások társaságát, az nem betegség, hanem egy tulajdonság. Csak akkor betegség, ha emiatt pl. nem tudsz tanulni vagy dolgozni, vagy rosszul érzed magad. Aki fél az emberektől vagy undorodik tőlük, azt ez sok mindenben megakadályozza, és az ilyen emberek ezért betegnek érzik magukat és boldogtalanok. Ha te képes vagy emberekkel együtt lenni, képes vagy velük beszélni, elviseled őket, nem félsz tőlük, csak egyszerűen nincs rájuk szükséged, az nem betegség.


Aki meg írja, hogy "szociális fóbia" meg "depresszió", az csak beírja az első szót, ami az eszébe jut.


A szociális fóbiában az embernek szüksége lehet mások társaságára, vagy igényelheti, de retteg a társas helyzetektől, aggódik, ezért nem tud társas helyzetekben helytállni. Depresszióban előfordulhat ugyan mások kerülése (pl. ha a beteg ingerült vagy szomorú), de aki depressziós, az észreveszi, ha depressziós, nem kell ezt neki külön mondani.


tegnap 11:09


Amit írsz, abból nem derül ki pontosan, mi a helyzet. Érdekelnek mások? Vágysz a társaságra, csak nem tudod megszerezni? Akarsz barátokat, csak nem tudsz barátkozni? Ez nem betegség, hanem nem elég fejlettek a társas képességeid, és fejlesztésre szorulnak. Vagy nem is igazából igényled a barátságot vagy mások társaságát? Ez egyszerűen egy tulajdonság, nem betegség.

2010. nov. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ez olyan is is dolog. Biztos jártál már úgy , hogy olyan éhes voltál hogy nem is tudtál enni , vagy annyira unatkoztál hogy tenni sem volt kedved semmit. Ez kb olyan dolog. Annyira rég vagyok már egyedül szerintem , hogy nem is tudom érezni a társaságot. Mindig érdekel kivel mi van de a véleményem nem érzem , hogy meg kellene osztanom mással. Érdekes dolog az biztos.
2010. nov. 15. 20:52
 9/15 A kérdező kommentje:
Most sem viszitek túlzásba a válasz adást....
2010. nov. 18. 18:32
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha sokkal butábbak közt van az ember, akkor ez az ésszerű magatartás.
2010. dec. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!