Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek elaludni, mert akkor...

Félek elaludni, mert akkor nagyon sebezhetőnek érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csak akkor birok aludni ha teljesen egyedül vagyok.
2010. nov. 13. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pánikbeteg vagy! Menj minél előbb orvoshoz!
2010. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
mit takar pontosan az hogy csak akkor bírsz aludni ha egyedül vagy ? biztos volt már hogy nem egyedül kellett aludnod :S vagy csak nehezebben alszol el ilyenkor?
2010. nov. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ne aggódj, elképzelhető, hogy pánikbeteg vagy, és szorongsz valami miatt, ami ebben nyilvánul meg. keress fel egy pszichológust (a pszichiáter gyógyszerekkel dolgozik), javasol neked terápiát, de az is lehet, hogy megnyugtat, hogy nincs semmi bajod. a lényeg az, hogy merj elmenni, mert nem kerül semmibe. ha nem magánklinikára mész, a tb-ben benne van a kezelés.
2010. nov. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ez pánikbetegség e, nálam nem volt ilyen tünet. De orvoshoz érdemes elmenni, veszíteni valód nincs.
2010. nov. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy tudatalatt félsz valamitöl, nem érzed biztonságban magad. Menj pszichológushoz.
2010. nov. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is volt pár éve, de kinőttem belőle. Elalvás előtt mindig vidám, színes dolgokkal szórakoztattam magam, meg azzal, hogy nincs mitől félni, hacsak nem magától a félelemtől. Hogy a szobám ugyanolyan éjjel is, mint nappal, és nem történik semmi rossz, mert elalszom, és reggel felkelek. Én ezt így oldottam meg, és most már akár egyedül is el merek aludni - amikor egyedül vagyok egy lakásban, kollégiumi szobában.
2010. nov. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én évekig voltam így gyerek koromban és néha még ma is rámtör, gondolkozz pozitívan gondolj valami számodra nagyon kellemesre és ne akarj elaludni, csak feküdj le és lazán álmodozz valami számodra kedves dologról.

Esetleg aludj valakivel akit szeretsz és maximálisan bízol benne.

Én egy igeverset mormoltam mindig, ami arról szól hogy a Jóatya mindig vigyázz ránk és hogy nem kell félni, de ha nem vagy vallásos akkor ez nem műkodik :)

Szerintem nem kell ide orvos, én 11- 12 évesen megoldottam, szerintem neked sokkal könnyebben fog menni, sok sikert :)

2010. nov. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!