Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok elaludni? Már...

Miért nem tudok elaludni? Már félek az alvástol

Figyelt kérdés

éjjel 12 órakor is ha hulla fáradt vagyok nem tudok elaludni. nemtudom. csak forgolódok órákig.

anyum pszihologus de szerinte neeem kell semmit sem csinálni stb. ezt már sokszor hallottam tőle. én nem érzem így jól magam. sokszor már lefeküdni is félek annyira nemmegy az alvás. mitöl lehet ez? fordúljak segítséghez? ki foglalkozik ilyennel?


2010. ápr. 12. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
az ilyen esetekben azért szerintem többnyire valamilyen stressz áll a háttérben. azt kéne megkeresni és kezelni, akkor az alvással sem lenne gond. esetleg próbálkozz jógával, gyógyteákkal.
2010. ápr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

egyszer maradj fent éjszaka (mert gondolom a végén mindig elalszol :) ) és másnap ne pihenj, 10 percre sefeküdjle! hanem majd estefele,és szerintem rögtönelalszol

tesómnak is mindig ezvolt,nekem meg mostanában vanpárszor ilyen,de ezt csinálom és másnap már hullafáradt vagyok :)

2010. ápr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

elsőnek: milyen gyógyteják vannak amik jók erre?

hogyan kell jógázni

alatta levőnek: De ez nem természetes módon ezzel szerintem csak mégjobban ártasz magadnak, mivel a szerezetednek szügsége van a pihenésre és ez nem megoldás.


köszönöm mindkettőtöknek:)

2010. ápr. 12. 15:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Anyukád komolyan pszihológus és ennyire nem érdekli az egész? Most ez komoly? Pszihológusként meg kellett volna tanulnia, hogy az alvászavar mennyire zavaró, életminőség rontó tényező és kezelni kell. Pláne eszébe juthatott volna, ha a saját gyerekéről van szó!


Sajnos a saját tapasztalatom az, hogy egy komolyabb alvászavarra már nincs természetes megoldás, csak a gyógyszer. Bizonyos gyógyszerkúrák rendezik, aztán magadtól is menni fog. Nekem kb 12 éves korom óta alvászavarom van. Azóta, időközönként gyógyszereket szedek. Ezen az állapoton mindenképp változtatnod kell, mert egyre rosszabb lesz. Egyre hosszabb idő alatt alszol majd el, egyre kevesebbet pihenhetsz, majd eljutsz oda, hogy már valósággal képtelen leszel talpon maradni nappal. Nálam olyan eset is fennállt, hogy emiatt elaludtam az iskolában órán, vagy spontán összeestem. Egy gyógyszer beállítása viszont pszihiáter és nem pszihológus feladata.

2010. ápr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

hát anyumnak igaza volt. Csak ideg alapon volt az egész. most több mindent csinálok és nincs bajom:)

köszönöm a válaszokat:)

2010. ápr. 13. 19:31
 6/6 anonim válasza:
Azért nem tudsz aludni, mert nem tudsz helyesen írni!
2011. dec. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!