Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hallucinálok? Miért látok...

Hallucinálok? Miért látok ilyeneket?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és kb. 12 éves korom óta hallucinálok. Azt nem mondom, hogy rendszeresen, de bizonyos időközönként. Kb. az elmúlt 6 év alatt 10-15 között volt a szám, az utóbbi 1-2 évben vált gyakoribbá.


Éjjelente felébredek, és általában arra, hogy különös, ijesztő alakokat látok. 12 éves koromban egy furcsa fehérruhás polipnő (úgy nézett ki) siklott el a fejem felett pár másodperc erejéig. Ez volt az első ilyen dolog. Utána hosszabb szünet következett, nem jelentkezett semmi ilyesmi.


Azóta 3 különböző helyen laktunk már, a mostani a végleges, de mindhárom helyen ugyanúgy halluztam. Mostanában leginkább pókokat és félelmetes alakokat. A legutóbb (kb. 2 hete) egy zöldes arc emelkedett a levegőben és szépen eltűnt a falban, pont ott, ahol egy fényfolt volt, mivel bevilágítottak az utcai lámpák. Ébren voltam, mert mikor láttam, mondtam, hogy "Úristen".


Sokszor történt már olyan is, hogy pókokat képzeltem/láttam. Néha azt, hogy rámhullanak, máskor meg azt, hogy egy hatalmas szőrös kb. kisebb ököl nagyságú pók mászik a párnámon. Akkor fel is keltem, kifutottam a szoba közepére és feloltottam a villanyt, aztán még pár percig az ágyat néztem, nem-e ott van, annyira élethű volt.


Érdekes, hogy ezek után többnyire könnyen visszaalszom, és nem is félek, semmi ilyesmi, ám mégis ébren vagyok, hisz nyitva a szemem. Mi lehet ez? Félálom? Arra is gondoltam, hogy alvásparalízis, de akkor többnyire mozdulatlanok az emberek, én meg tudok mozogni - azt hiszem. Ja és ezek a dolgok kb. 10-15 mp-ig tartanak max.


Mi lehet ez? Már megszoktam, de mégis érdekelne, ki mit gondol és tapasztalt-e már ehhez hasonlót.


Köszönöm annak, aki végigolvassa és értelmesen válaszol!


2010. nov. 13. 18:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Az hogy mi ez fogalmam nincs, de én a helyedben felkeresném a házorvost, adjon beutalót a neurológiára és onnan egy fej CT


Betegség is lehet a háttérben, de nem festem az ördögöt a falra...


Vizsgáltasd ki magad

2010. nov. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

je, ez erdekes... nem olvastal utana neten?..mi lehet az oka,hogy az agyad kivetit olyan dolgokat,amik nincsenek ott?


sotetben hajlamosak vagyunk dolgokat latni, attol fugg mennyire vagyunk "nyitottak" az ilyesmire, fantazia, modosult tudatallapot.gondolom nalad nem drog miatt


de naplot kene rola vezetned, hogy valamit kiokoskodj belole... meg ha szellemeket latnal, az oke, vannak akik fogekonyabbak es latjak... nem kapcsolhato ossze semmilyen elmennyel? ne lehetsz felalomban? csak ejszaka fordul elo?

2010. nov. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Ha hiszel az ilyenekben az sem kizárt hogy szellemeket érzel és látsz:)
2010. nov. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Nekem volt hasonló de tudom, hogy félálomba vagyok, általában undoritó állatok mint pl patkány v ilyesmi sakkor kezdek rugdolozni s majd ráeszmélek hogy ilyen félálomféle. De ritkán esik meg velem is. Mielőtt vki azt mondaná, hogy nem álmodok hanem igazi patkány, hát kizárt dolog:D madárral is esett meg..
2010. nov. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Mindig csak éjjel történik meg. Azért gondolom, hogy nem lehet igaz, mivel egyszer a barátom is láttam az ágyam mellett, persze nem volt ott, de az nem volt olyan valós, mint mikor pl. pókokat vagy ezeket az alakokat látom. Egyébként félek a pókoktól, szóval összefüggésben lehet azzal, hogy többnyire azokat hallucinálom. De azok a különös árnyak és arcok... hát fogalmam sincs. :S
2010. nov. 13. 18:32
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
szellemek:)
2010. nov. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

Ez egy ismert jelenség.

Úgy hívják, hogy alvási paralízis.

[link]

[link]

2010. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Dr. Dav ***** válasza:

Szerintem REM-ből ébredtél fel, normális.

Ennek ellenére szerintem hasznos lehetne egy pszichiártiai v. pszichológiai konzultáció:)

2010. nov. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

"Éjjelente felébredek, és általában arra, hogy különös, ijesztő alakokat látok."


Hypnopompikus hallucináció. Teljesen normális. Közvetlenül ébredés után van, aki hallucinál.


A közvetlenül ébredés utáni hallucinációkat atipikus migrénszerű állapotok is okozhatják, ezeket pedig az alvás közbeni légzési nehézségek válthatják ki.


Háton fekve nehezebb a légzés, mint oldalon fekve. Ha a hátadon szoktál aludni, akkor próbálj meg oldalon fekve aludni, ettől akár el is múlhatnak a hallucinációk, bár ez nem garantált.

2010. nov. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%

tegnap 18:32


Négyzetrácsot, sakktáblát, ház-alaprajzot, méhsejteket, fogaskerekes gépezeteket nem szoktál látni ébredés után?

2010. nov. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!