Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van ez? Ha felébredek...

Mitől van ez? Ha felébredek hirtelen néha hallucinálok :S Vmi baj van a fejemben vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Nem mindig van ilyen hanem 2-3 hetente egyszer kb. A legelső az az amire emlékszem h felébredtem éjszaka és láttam h egy HATALMAS pók mászik az ablakon (én nagyon félek a pókoktól), annyira igazinak tűnt h kiszaladtam a szobából megvártam amíg a többiek felkelnek persze nem volt a szobámban semmi... azóta már többször volt ilyen pók abban mondjuk az a jó h azt már felfogom az agyammal h nem igazi :D És várok 10-20 másodpercet és eltűnik. De az a baj h nem mindent veszek észre h nem igazi :S Pl volt olyan h egy ilyen fehér ember alakú folt mint egy szellem végigsuhant a szobán, meg h felkeltem és úgy hallottam mintha vki suttogna a fülembe (azt nem értettem h mit), vagy h bejött anyám és azt mondta h meghalt az öcsém, aztán kiment :S És nagyon durván igazinak tűnnek amúgy. Általában max. 1 percig tartanak, aztán elmúlnak van amelyiket felismerem h nem igazi van amelyiket nem :S És mondom nem mindig van ilyen csak 2-3 hetente de elég ijesztő :S Ez mitől lehet ez normális dolog? Ugye nem vok kattant vagy vmi ilyesmi? :S

17/F


2011. ápr. 28. 09:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja és kb egy éve vannak ezek és mindig csak akkor amikor felébredek! Egyébként amikor ébren vok akkor nem...
2011. ápr. 28. 09:56
 2/11 anonim válasza:
altalaban alvasparalizis. olvasd el ezt: [link]
2011. ápr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem ezzel foglalkoznod kellene, és nem csak itt ezen az oldalon! Jó, hogy napközben nem látsz ilyen jelenségeket. Valószínűleg lassan "ébred fel" az agyad, vagy ilyesmi. De akkor sem normális. Keress fel orvost!!
2011. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
10:21 köszi de ez tök másról ír sztem nem vok narkolepsziás!
2011. ápr. 28. 10:44
 5/11 A kérdező kommentje:
Am tavaly már elküldött egyszer az orvos pszichiáterhez mert elég gyakran vannak durva rémálmaim amik napközben is bennem maradnak :S De végül nem mentem el nem akartam h kitalálja h kattant vok :S Sztetek ez a kettő összefüggésben lehet?
2011. ápr. 28. 10:46
 6/11 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__7..


ezt majdnem pont egy éve írtam ki mondjuk még mindig aktuális :/

2011. ápr. 28. 10:53
 7/11 anonim válasza:
igy segitsen neked az ember, te nagykepu fasz. abban a cikkben nem csak a narkolepsziarol volt szo, ami egyebkent alvasroham, a te esetedhez keves koze lehet. lehet, meg kellene tanulnod meg egyszer normalisan olvasni, es szoveget ertelmezni. megprobalkozhatsz meg egyszer ezzel a masik cikkel, hatha hasznos lesz minden szempontbol: [link]
2011. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nagyképű f.sz :( Tényleg elolvastam! Meg ezt a másikat is, köszi, akkor ez tök normális?
2011. ápr. 28. 11:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Régebben olvastam erről valahol, úgy tudom, hogy teljesen normális és a kipihentséggel van összefüggésben. Ha nem alszol eleget, vagy nem jó minőségben alszol - értsd rossz levegő, meleg van, világít valami, zaj van, vagy nagy teljesítményű elektromos eszközök mennek a közelben - akkor fordulnak elő ilyenek. Jó hogy írtad, hogy pókot látsz, mert a rovarlátás a leggyakoribb ilyen esetekben.


A hallucinációkról még tudni kell, hogy nem hathatnak egyszerre 2-nél több érzékszervre. Tehát amikor megjelenik, és te csak látod, de nem hallod, vagy tapintod, akkor biztos, hogy nincs semmi bajod. Ha ébren is jelentkezne, és hatna az érzékeidre, akkor az már más lenne és orvoshoz kéne menni.


Valószínű továbbá, hogy a gyakori stressz miatt is van ez az egész. Próbálj meg változtatni az életeden, mozogj többet, hogy ne csak szellemileg, hanem fizikailag is le legyél fáradva időről időre. Ez nagyon fontos! Neurológusok is ezt szokták ajánlani. A másik pedig az, hogy az alvásodat is tedd rendbe, aludj eleget és megfelelő minőségben (csendben és sötétben)!

2011. ápr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Most mit kell nekiesni? Szerintem egyáltalán nem volt nagyképű egyik hozzászólása sem.


Kérdező, én nem hallucinálok mondjuk (bár alvásparalízisem volt már, csak nem képi hallucinációval), de évek óta álmodom olyan durvákat, mint te, minden egyes alkalommal valami ilyet, és nagyon a hatása alatt tart egész következő nap, vannak időszakaim, amikor egyáltalán nem merek aludni, mert tudom, hogy álmodni fogok, szörnyű. Nem tudom, mit lehet tenni ezek ellen.

2011. ápr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!