Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az hogy agykamra-tágulat?...

Mi az hogy agykamra-tágulat? Lehet következménye?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok és MRI-vel agykamra-tágulatot találtak nálam, de jól vagyok amúgy szerencsére. Csak azt írták, hogy a külső kamrák normál tágak és helyzetűek a belső kamrákon viszont kifejezett tágulat észlelhető elérik a 3 centimétert is az oldalkamrák. A neurológus mikor látta a leletemet elsápadt és azt mondta elküld az idegsebészetre. Nagyon kiakadtam most mert félek mikor kérdeztem hogy műtét miatt küld-e azt mondta majd ott megmondják mi legyen. Elég jól vagyok néha feszít a fejem picit de nem zavar annyira. Mi ez és tudtok-e valamit hogy lehet-e ennek következménye?
2010. nov. 14. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A tágult agykamrákban felgyülemlik a liquor, és nyomást okoz, mely a feszítő fejfásáoktól kezdve, a látászavarokon át, az eszméletvesztéses rohamokig is fokozódhat.

Az idegsebészeten meg fogják vizsgálni hogy mennyire szaporodik fel az agyvíz, vannak el koponyaűri nyomásfokozódásnak kockázatai, valamint hogy kell-e levezetni a felesleges vizet. Műtéti úton meg tudják oldani hogy a tágult kamrákból a felszporodott liquort elvezetik egy ún. söntön kerszetül és emelett tökéletesen teljes életet lehet élni.

2010. nov. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó szerintem tökéletesen leírt mindent,amit erről tudni érdemes.Valami miatt túl sok agyvíz termelődik az említett agykamráidban,amit a fokozott nyomás, és annak káros hatásai miatt lehet,hogy el kell majd vezetni,egy ún. sönt beültetésével.


Itt találsz erről bővebb információt: [link]

2010. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Elfogy az agyad és kamra lesz helyette...ha már tudod mi a válasz akkor minek kérdezel?.
2010. nov. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem olvasod ezt. Ma kaptam kézhez az MR leletem, és hasonló nálam is a helyzet. Nálad mit csináltak?

2011. jún. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!