Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A hibbant ismerőseim miért...

A hibbant ismerőseim miért segítő szakmában vannak?

Figyelt kérdés
pszichológus, szociálismunkás....
2010. nov. 16. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Másokon segíteni öngyógyításnak sem utolsó.
2010. nov. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

A "hibbant" relatív ám.. lehet, hogy csak érzékenyebb az átlagnál - a segítő szakmában ez nem hátrány, az életben viszont néha az.

Nekem inkább az a gyanús aki túl normális, kell hogy valamiben hibbantnak számíts szerintem..

2010. nov. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Arra én is kíváncsi lennék mit értesz pontosan hibbant alatt. (ez a kifejezés számomra is inkább egy kissé kelekótya, de jóindulatú embert takar)

Én inkább attól vagyok ki, hogy olyan ismerőseim mennek segítő szakmákba, akiknek kb. olyan empatikus képességeik vannak, mint egy szobanövénynek..

2010. nov. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hibbant, nekem az ilyen eszelős közepes rosszindulattal.
2010. nov. 16. 19:48
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Ajaj, közepes rosszindulat? Hát az ilyen embereknél számomra is rejtély mit keresnek ott.. Nyilván ők nem ilyennek látják magukat.
2010. nov. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Á, a politikusok között sokkal több a hibbant.
2010. nov. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

pszichológus: gyakori, hogy valaki azért lesz pszichológus, mert a saját lelki problémái megoldása érdekében kezdett pszichológiával foglalkozni, és/vagy abban reménykedett, hogy elvégezve a pszichológiát majd képes lesz megoldani a saját problémáit. Sajnos közismert tény, hogy tele van ilyenekkel ez a szakma.


szocmunkás: gyakran azokból lesz szocmunkás, akik úgy érzik, hogy ők sincsenek távol attól, hogy a szocmunkások ügyfeleivé váljanak. Ezért tudnak együttérezni a lecsúszott, deviáns emberekkel, mert nekik is ilyen hajlamaik vannak.

2010. nov. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!