Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy valakiben...

Létezik olyan, hogy valakiben 21 évesen alakul ki diszgráfia?

Figyelt kérdés
Nem is tudom, hogy igazából melyik kategóriába kellene írnom ezt a kérdést, remélem jó helyre írtam. A lényeg az, hogy néhány hónapja azt figyeltem meg magamon, hogy bizonyos betűpárokat folyamatosan felcserélek. Minden második szavamban vétek egy ilyen hibát, és mindig át kell néznem tüzetesen az írásomat, mielőtt kiadom a kezemből, mert tele van ilyen dolgokkal. Előfordulhat az, hogy valamilyen lelki oknál fogva így 21 évesen alakul ez ki nálam? Bár nem nagyon érzem, hogy más lenne a lelkiállapotom, kicsit jobban izgulok, mert épp a szakdogámat írom, és késésben vagyok vele, meg januárban diplomázok, de ezt leszámítva nem nagyon történt semmi olyan az életemben, ami ilyen szempontból releváns lenne.
2010. nov. 18. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Az nem diszgráfia, ha mellécsapkodod a billentyűzetet, hanem figyelmetlenség, ami valószínűleg a túlzott sietségből fakad. A diszgráfia az, amikor nem tudod megjegyezni, hogy a szavakat hogyan kell leírni. Te viszont látod, ha elírtál valamit.
2010. nov. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem gépelésnél értette, hanem kézírásnál..


nÉn nem hinném, hogy kialakulhat. Nálam is ez van egyébként kb. fél éve, csak én meg olvasásánál tévesztek szavakat. Szerintem csak a fáradtság miatt van nálad is nálam is.

2010. nov. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Betűket, nem szavakat.
2010. nov. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kézírás és gépelésnél egyaránt fennáll a probléma. Remélem, hogy mire lediplomázok, elmúlik... :S
2010. nov. 18. 12:58
 5/8 A kérdező kommentje:
*kézírásnál
2010. nov. 18. 12:59
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kialvatlanság, vagy stressz eredménye is.
2010. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez nekem is kialakult a 20-as éveimben, mégpedig abból az egyszerű okból, hogy annyit gépeltem, hogy egy idő után már nem néztem gépelés közben a billentyűzetet, és ilyenkor előfordultak melléütések.
2010. nov. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne kapkodj!!!!!! Megesik bárkivel, ha gyorsan ír. (néha velem is megesik, pedig jó a helyesírásom, nem volt vele soha gond)
2011. júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!