Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szoktatok magatokban énekelni?...

Szoktatok magatokban énekelni? Nem kimondva, hanem magatokban.

Figyelt kérdés
Azért problémás nekem ez a téma, mert ez nálam nem olyan mint a magunkban beszélés (ami teljesen normális és egészséges), hanem nem tudom irányítani az éneklés elkezdését. Úgy értem egyszer csak azt veszem észre, hogy már megint énekelem a tegnap hallott számot. Abba tudom hagyni, de pár perc múlva megint azon kapom magam, hogy már a szöveg 2. sorában tartok. Reggel is ahogy felkelek pár perc múlva már megint énekelem magamban valamelyik számot ami tetszik, és úgy, hogy nem akarattal kezdem el. Mert amikor magunkban beszélünk azt maximálisan akarattal kezdjük és fejezzük be. Ez csak zenével van velem, és egyszerűen nem értem mi a fene ez.
2010. nov. 26. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:

és téged ez zavar?

kényszeres vagy mániás tünetre gondolsz, hogy az lehet?

2010. nov. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
sztem ez normális...
2010. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne csináld már, ilyen mindenkinél van...
2010. nov. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nálam is van, de inkább valahogy úgy, hogy mintha egy végtelenített lemez játszaná egész nap ugyanazt a számot a fejemben. Ennek még van egy másik változata is, amikor egy film, de inkább rajzfilm teljes szövegkönyve mesél a fejemben. alapjáraton jó dolog, de nem most, amikor tanulnék, és senki sem érti meg, hogy miért nem tudok a tanulnivalóra koncentrálni. (nem merem nekik bevallani)
2010. nov. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De még hogy XD

nálam ennél durvább a helyzet. Én nem csak azt nem tudom uralni, hogy a fejemben milyen zene megy, hanem sokszor előfordul, hogy az előttem lévő emberek pl. az utcán hátrafordulnak, eleinte nem értettem miért, de aztán rájöttem, hogy azért mert halkat fügyürészek egy dalt

meg boltban sem értettem miért néznek néha az eladók, ugyanebből az okból kifolyólag. És nekem fel sem tűnik, vagy lehet már megszoktam.

Egyébként szerintem ez normális, a tudatalattidban megjegyzel egy dalt, amit később visszajátszik. Velem is van hogy amit éneklek mondjuk a buszon hallottam, de mikor ott voltam fel sem tűnt, hogy ezt hallom, csak mikor megy a fejemben, akkor jövök rá, hogy jé ez ment a buszon :)

2010. nov. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez durva! Igen nálam is pont ezek vannak! Mintha egy végtelenített lemez lenne. Igen szerintem is a tudatalattink hívja elő, akár egy olyan dalt amit nem is tudod már hol hallottad és később jössz rá, hogy a boltban. Szerintem így kapcsol ki az agyunk, olyan lehet ez mint egy relaxációs folyamat az elménkben nem? Köszönöm a válaszokat! Igen én azt hittem, hogy ez egy kényszeres beteg dolog lehet.
2010. nov. 26. 20:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szokott ilyen lenni, a rosszabb változata pedig az, amikor folyton a fejemben jár egy dal, de egyszerűen nem jut eszembe, hogy mi az, kis részletet tudok belőle de csak magamban, ha hangosan el akarom dúdolni akkor már nem megy... és gondolkodom egyfolytában, mire jó esetben napok múlva valahogy rájövök, vagy beugrik egy szövegrészlet és úgy már rá tudok keresni neten és meglesz a keresett dal. :))
2010. nov. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebból ered a kifejezés, hogy "fülbemászó dal/dallam", mert az embernek egyszerűen egész nap az megy a fejében, ez normális.
2010. nov. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor jó, megnyugodtam :) Csak néha idegesít és elgondolkodtatott, hogy mi a fenéért van ez. De most már tudom, hogy egyáltalán nem vagyok ezzel egyedül.
2010. nov. 28. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!