Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom leépíteni a vágyat?

Hogyan tudom leépíteni a vágyat?

Figyelt kérdés
Nos 25 éves vagyok és depressziós nem olyan ,depis hanem tényleg beteg a pesszimizmus már a személyiség jegyemmé vált makacs vagyok és nem szerethet senki mert magam sem szeretem ennek függvényében sokszor estem pofára és sokan hagytak el addig amig szikerült befordulnom ,eldöntöttem hogy jobb nekem egyedül de sajnos annak ellenére továbbra is vágyok arra hogy legyen párom mert éjszaka mindig a volt kiszemeltemmel álmodok és sírva ébredek 10 év alatt kudarcokat hallmoztam hogy tudnám leépíteni a vágyat?
2010. dec. 2. 01:47
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
ne akard leépíteni a vágyat. inkább menj el egy pszichiáterhez (tényleg olyanhoz aki lelkiismeretesen végzi a munkáját) és segíteni fog. miért nem akarsz inkább egy boldog életet? igenis tegyél azért hogy jobb legyen.
2010. dec. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Én egy kis olvasnivalót ajánlok:

[link]

2010. dec. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
58%

menj le a legközelebbi kocsmába, igyál egy kicsit, ne tul sokat, csak annyit h minden nő szépnek tünjön, keresd meg azt a nőt aki bejön és részeg de nem annyira h elhánnyja magát de annyira igen h vállaljon téged.

vidd szobára. igy nem fogsz céltalanul álmodozni életedszerelméről hanem megpróbálsz majd összeszedni egy másikat.

Ha nem jön be akkor addig ismételgesd amig ez a nő visszatérő vendég lessz nálad és meg is van egy kapcsolat.

ha te is nő vagy akk pasi is jó lessz, de ha más nem megy akk lehet nő is... de akkor ne felejts el felvételt készíteni és elküldeni nekem...xD

de a pszihológus se egy rossz 5let

2010. dec. 2. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Oxa ***** válasza:
90%

Szia!


Nos, ha már pszichiáter kell, akkor megjöttem! :)


Vegyük sorba a dolgaidat!

A pesszimizmussal önmagával nincsen semmi gond, amíg azzal nem önmagadnak ártasz!

Az, hogy elhagytak, azzal ne törődj! Az ember életében emberek jönnek, majd mennek! De egy idő után majd eljön az aki hozzánk illik! Nem kell ilyen dolgon azért emésztened magad, hogy még mélyebbre kerülj lelkileg!

"Tudod, az életben nem csak szép dolgok vannak, látod, a csapat sem mindig nyer, hanem előfordul, hogy néha kikap. Tehát az öröm és a fájdalom sokszor együtt jár, és mindkettővel tudni kell jól bánni."


"Tanuld meg elengedni a múlt szerelmeit, szeretteit! És tanuld meg tiszteletben tartani az ő döntésüket! Mert ami nincs, az fájhat, de attól még nem lesz."


Az, hogy vágysz arra, hogy legyen párod, az már egy minimális optimizmus a jövődet illetően. Te most jelenleg a köztes állapotban vagy amiből ki kell lábalnod!


Gondolkozz logikusan, és reálisan!


1, Jó az az állapot nekem amiben most vagyok? Nem!

Akkor meg tegyél azért, hogy jobb legyen! Ha vársz, akkor csak az idő fog telni, de változás nem fog történni tettek nélkül!

Ha becsukott szemmel jársz, ne várd el, hogy az oszlop fog téged kikerülni!


2, Miért kellene a múltammal törődnöm, ha a jelenemet széppé téve a jövőm csak jobb lehet? Semmiért! Értelmetlen dolog a múlttal foglalkozni! Levonod a konzekvenciákat, és a jelenben élj! A holnapodat szebbé teheted, a tegnapot már nem!


3, Ha a volt kiszemeltemre gondolok megkaphatom? Ha gondolsz, nem! Eltelnek percek, órák, napok, majd hónapok, és semmi sem történt! Akkor szerinted, ha vele álmodsz, majd beállít egy nap, hogy Ő is veled álmodott? Erre az esély igen kicsi!


Ezen dolgok után nézz magadba! Szerettek! Az, hogy elhagytak nem lényeges! Mindig lesz valaki aki téged szeretni fog!

Van aki megél 12-13 csalódást zsinórba. Az első 2-3 esetben padlóra kerül, majd azt mondja magának, hogy "Nem adom fel!".


Miért nem adja fel? Mert tudja, hogy az a 12-13 nem hozzá való volt! És jön majd a 14-ik vagy mondjuk a 27-ik aki az igazi lesz és egy párkapcsolatba boldogan élhetek!

De az illető azzal, hogy nem adta fel, tett azért, hogy neki, ha nem is egyből már holnap, de mondjuk egy idő után jobb legyen!


Ha nem engeded meg magadnak azt, hogy szeressenek, akkor hogy várod el, hogy szeressenek? Előbb neked kell nyitnod a világ felé, hogy lásd a fényt! Bezárkózva csak a magány sötétsége marad!

Jó ez neked? Nem hiszem!


Én letettem az italt és a kábítószert 4 év után. Majd 2 évig befordultam. Senkire se vágytam! Ezen kívül meghalt két családtagom, akit eltemethettem. A folyamatos pesszimizmusom hatására kijött mindenféle betegségem. Eltelt a 2 év, majd azt mondtam magamnak, hogy mindaz a csalódás ami a múltamat képezi, nem érdekel mától! A jelenem építem, hogy a holnapom és a jövőm jobb legyen! Volt pár kapcsolatom utána, mire végre megleltem azt akivel most jól megvagyunk!


Nem mondom, hogy könnyű menet volt! De mára rájöttem, hogy az önsajnáltatás akár üzenőfalakon, akár a négy fal között nem egy olyan dolog, amire az embernek szüksége van!

Mára nem vagyok beteg, rengeteg új ismerősöm lett! Egy nagyon jó barátom is lett azóta. Az életem a mélypontról szépen elkezdett felfelé ívelni! De ez fájdalmakkal, változással és tettekkel járt!


25 évesen elég fiatal vagy ezekhez! Majd ráérsz 50-60 évesen egy ebédfőzés közben odavágni a fakanalat, ha valami nem tetszik! Addig legyél boldog és élj mosolyogva!

2010. dec. 2. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Neked most be kell fordulnod, jól érzed. Meg kell ismerned magad, a vágyaid, túlságosan függsz más emberektől. Hiába szemelted ki, ha ő neki más tetszik? Érted...Amit javaslok az hogy foglalkozz CSAKIS magaddal testileg, lelkileg, agyilag, tűzz ki célokat: milyen akarok lenni, milyen voltam eddig, min kellene változtatni. Csak te tudsz változtatni magadon. Rengeteg lehetőség van a világban, és rengeteg nő is, bár azt nem írtad nő vagy e vagy férfi, de ugyanez igaz a pasikra is. Az is elképzelhető hogy rosszul mérted fel magad ezen a téren. Eddig azért voltál sikertelen mert mindig a sikertelenségekre emlékeztetted magad. Egyértelműen azért nem tudsz meghódítani senkit, mert ebből a kérdésből is kiderül hogy 0 azaz 0 az önbizalmad, és ezt mindenki látja rajtad, ezért válsz nevetségessé. Kicsit nyalogasd a sebeid, fókuszálj más emberi kapcsolatokra, barátokra, szülőkre. Ne igyál, ne drogozzál, ne dohányozz mert csak ronda lesz a bőröd, és csak még kevésbé lennél vonzó. Azért mért keseregnél mert néhány nőnek/ férfinak nem jöttél be, biztos élnek olyan nők a földön akiknek tetszel, tetszenél. Gondolj már bele hány milliárdan élünk a világon? És hányan ebben az országban? Sima matematika, azért mert ennyiből 5-6 nőnek, férfinak nem jöttél be, mi az hát egy kis fing. Sokan elhagytak? Másokat is? Na és? Elhagytak, örülj hogy megszabadultál tőlük. Szenvedtél volna évekig egy rossz kapcsolatban, ugye nem?
2010. dec. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem személyiségzavar ez inkább mint depi
2010. dec. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és lány vagyok .
2010. dec. 7. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!