Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a tapasztalatok szexuálpsz...

Mik a tapasztalatok szexuálpszichológusról? Hogyan néz ki egy ilyen beszélgetés, terápia? Vajon tudna segíteni a problémámon?

Figyelt kérdés

Nyolc éve élek szexuális életet, se még nem volt orgazmusom, semmilyen módon. Csak magam által. Pedig felszabadultnak érzem magam, nem hinném, hogy az lenne a baj, hogy nem tudom magam elengedni.

Három kapcsolatom volt, az első több évig tartott, 6év, az akkori párom mindig hamar elment. A második párom sokáig bírta, de vele meg nem volt olyan jó. A jelenlegivel nagyon jó, viszont ő is hamar elmegy :S

Lehet, hogy a hat éves kapcsolatnál "rontottam" el magam, megszoktam, hogy hamar vége és ezért lehet?


2010. dec. 3. 12:32
 1/3 A kérdező kommentje:
És bocsi, hogy nem a szex témakörbe írtam, de inkább a pszichológus része érdekelne a dolognak.
2010. dec. 3. 12:48
 2/3 anonim válasza:

Pszichológus vagyok, de az alapján, amit írsz, még nehéz lenne bármit mondani, bár ha jól értem, csak arra vagy kíváncsi, mi történik a szexuálpszichológusnál. A problémád nem egyedi, elég sok nő küszködik ilyesmivel, szóval nem kell aggódnod, ha felkeresel egy szakembert, jó eséllyel tud segíteni. Többféle terápia van, az első beszélgetésen elsősorban a tüneteidről kérdeznek, és elmondod, mit szeretnél elérni, illetve kialakul egy bizalmi légkör. Aztán rá tudtok majd térni múltbeli dolgokra, amikből kiderülhet, hogy mi van a háttérben, és mi lehet az egésznek az oka.

Ahhoz, hogy sikeres legyen a terápia, fontos, hogy elég elszánt legyél, szembe tudj majd nézni a problémákkal, illetve hogy a pszichológus elég támogató, megértő legyen. Sokan sajnos csak technikai jellegű tanácsokat adnak, ez szerintem nem igazán segít, mert a lelki háttérrel kell foglalkozni.

2010. dec. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy a kezével ingerelje a csiklódat is, főleg, amíg "meg nem tanulod" az orgazmust. A nőknek ugyanis meg kell tanulni, nem jön magától, mint a férfinak. Az nagyon jó, ha magadnak már sikerült. A párodat célszerű rávezetni, hogy hogyan tartsa a kezét, stb.

A hüvely nagyon szegény az idegvégződésekben, ezért sok nőnek egyáltalán nincsen hüvelyi orgazmusa. Ez egyénenként változik. Vannak olyan pozíciók, ahol a hüvelyben a valóban érzékeny rész (G folt) is ingerlődik, plusz ha a párod a kezét is használja, akkor nagyobb valószínűséggel lesz biztosabb a siker.


Valahogy úgy érzem, hogy eddig olyan fiúkat fogtál ki, akik kevésbé tudtak rád figyelni, de javíts ki, ha nincs igazam.

A párodnak is meg lehet tanulni késleltetni az orgazmust, erre vannak technikák, amit neki kell gyakorolni.


Érdemes Molnár Tamás holnapján böngészni, nagyon jó írásai vannak a témával kapcsolatban.

[link]

Ha ezek után sem megy (pl a párod csak téged ingerel, ahogy magadat szoktad), akkor érdemes mindkettőtöknek elmenni szexológushoz.

2010. dec. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!