Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem valami nincs...

Azt hiszem valami nincs rendben a fejemben. Leírom az észrevételeimet. Van valakinek tapasztalata ilyesmiben?

Figyelt kérdés

Alapjáraton nyugodt életmódot élek, nem nézek horror filmeket és nem teszem ki magam semmilyen stressznek!

Azonban bizonyos időközönként (egy héten 4-5 ször) elfog egy érzés, hogy meg kell ölnöm valakit és hiába gondolok másra nem tudom kiverni a fejemből és érzem a vágyat rá olyan érzés mint amikor éhes vagyok és meleg ételre gondolok és folyik a nyálam és érzem az illatát stb... ugyanígy vagyok ezzel is és lepereg előttem az egész, hogy , hogy és mivel csinálnám és félelmetesen részletes és pontos! Néha felmerül bennem, hogy olyan jól eltervezem, hogy sose derülne ki és ez még jobban elrémít!! Valaki mondja meg mit tegyek, félek orvoshoz menni mert ha kezelésre szorulok akkor oda a karrieremnek így viszont attól félek, hogy egyszer nem tudom megállni és olyat csinálok amit nem akarok! Ha valaki tud orvosi vélemény is érdekelne!


2010. dec. 5. 22:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Írj krimiket.
2010. dec. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó előtti, bocsi, de rettenetes hülyeségeket irkáltál össze. Ha ezek tényleg kényszergondolatok, és a kérdező kényszerbetegségben (OCD, de neki főleg obszessziók vannak egyelőre), akkor ezeket a gondolatokat soha nem fogja megvalósítás követni (az az agresszív impulzus-kontroll zavar), csak rettenetes szorongás és bizonytalanság. Ez a lényege a betegségnek. A kényszercselekvések soha nem agresszív tettek, hanem értelmetlen hülyeségek (pl. gyűjtögetés, kézmosás, ellenőrzés...stb). A kényszergondolatok témakörébe viszont BÁRMI belefér. Pont azon van a lényeg, hogy ezek a dolgok idegenek az illetőtől, és szorongást váltanak ki, de soha nem teszik meg. Gondolom a kérdező sem egy agresszív ember, pont ezért aggasztják ezek a gondolatok. A tapasztaltabb betegek már nagyon jól el tudják különíteni az obszessziókat a normál gondolatoktól. Már 3x leírtam, de a kényszergondolatok fő ismérve az akaratlanság, a normális gondolkodási folymatba való beletolakodás és szorongás.

Kérlek ne írkáljatok hülyeségeket neki, mert az rettenetesen magába tudja fordítani az amúgy is szorongó embert, és rádob egy lapáttal a betegségre.


Amúgy a legjobb terápia a kognitív viselkedésterápia. A gyógyszer ennél a betegségnél nem túl célravezető.


A válaszom hitelességéről annyit, hogy pszichológusnak készülök, olvasott vagyok a témában, valamint én magam is kényszerbeteg vagyok, sokat küzdöttem olyasmi kényszergondolatokkal mint a kérdező (és nem, SOHA nem bántottam senkit).

2010. dec. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

["Nem mindig ismert személy, attól függ hol jön rám ez a gondolat ha othon ülök akkor van, hogy a legjobb barátom esetleg szüleim de ha a városban akkor] az első ember akire ha ránézek és látom, hogy engem néz!"


Helló.


Szerintem nem ott a baj, hogy reggel fölkelsz és megszületik a gondolat a fejedben, hogy meg kéne ölni valakit, hanem az a baj, hogy úgy érzed, hogy rosszat akar neked az az illető, aki épp néz - valamiért azt feltételezed, hogy bántani akar, vagy szóban, vagy tettleg. Sz@r közhely, de nem tetszhetsz mindenkinek. Próbálj meg szelektálni: azoknak "felelj meg", akiknek számít a véleménye, akiknek érdemes megfelelni, tartsd magad ennyire! :)

2010. dec. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Ha orvoshoz (pszihologushoz) mesz attol nm megy tonkre a karriered. Az idodbol sem megy el annyi mint azokkal a gondolatokkal es ha attol felnel h kiderul akkor meg koti a dokit a titok tartas amit nm szeghet meg.
2016. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!