Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem úgy, hogy romlik...

Miért érzem úgy, hogy romlik a memóriám, és butulok?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok most, idén érettségizek. Orvosi a cél. Elég kemény a biosz meg a kémia, nagyon sokat tanulok. A problémám az, hogy úgy érzem, mint butulnék folyamatosan. :S Például a kémiára sokkal fogékonyabb voltam 1-2 évvel ezelőtt, idén meg az elméletet is megtanulom, és nem is marad meg úgy a fejemben. Nem értem.. ugyanúgy tanulok, mint tavaly, de mégis mintha rosszabbodna a memóriám, vayg az agyam :S

Nem tudom mennyire számít ez, de szeptember óta hétköznapokat végigtanulom, pénteken hazaérek és szinte hétfő reggelig ki se mozdulok otthonról.. Friss levegőn se vagyok túlzottan sokat :S Hazaérek pénteken, pihengetek, másnap szombaton tanulok sokat, este tv, vasárnap tanulás. Vannak barátaim, de mégse megyek el idén bulizni, meg velük se vagyok annyit. Befolyásolhatja az agyamat ez az egyhangúság, semmi friss levegő stb?


Nagyon aggódok, kérlek segítsetek nekem!! :(( Előre is köszönöm szépen.


2010. dec. 7. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is éreztem hasonlót... Az érettségire amúgy is hajlamos túltanulni magát az ember. Szerintem lazíts néha, pihenj egy kicsit, mert én is tanultam már "hülyére" magam. Nem maradt meg semmi a fejemben, akármennyire is erőlködtem, mert egyszerűen elfáradt az agyam. Tudom, hogy bosszantja az embert, ha tudja, hogy tanulnia kéne, de nem azzal van elfoglalva. Emiatt ne legyen bűntudatod. Nekem pont egy pedagógia tanárom mondta, hogy ha fáradt vagyok, akkor inkább menjek haza az órájáról, és aludjak egyet, de annak nincs semmi értelme, hogy ott ülök az órán, és csak nyűglődök és erőlködök. Otthon ha alszom egyet, és egyedül átnézem az anyagot frissen és üdén, akkor több marad meg bennem, mintha fárasztottam volna magam az órán.

És ugye az is hozzátartozik, hogy az ember minél többet lát a világból, annál több dologról tudja, hogy nem ismeri. Tehát ahogy tágulnak a határaidat, egyre több mindent ismersz meg, úgy jössz rá folyamatosan, hogy még mennyi minden van, amit nem tudsz. De ez még nem jelenti azt, hogy buta lennél. :)

2010. dec. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Lehetséges, de nagyon ijesztő.. főleg, hogy belegondolok, hogy mi lesz így később :SS


Akik olvassák a kérdésemet, azok is írják le a válaszukat, kérlek titeket! Kíváncsi lennék a Ti véleményetekre is, úgyhogy légyszíves!:)

2010. dec. 7. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg elfáradtál szellemileg.
2010. dec. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne izgasd magad ez miatt. Az emberek 80%-a így érezte magát, érettségi előtt. De lesz ez még rosszabb is. Jövő tavasszal. Ugyanis az idén már nem lesz érettségi. A vizsgák előtti napokban úgy éreztem, semmit sem tudok. De aztán: kitűnőre érettségiztem. ( amúgy meg végig osztályelső voltam) Szal túl fogod élni, és az egyik legemlékezetesebb élményed marad. A diplomámra már nem is emlékszem, de az érettségim minden tételét a mai napig tudom.
2010. dec. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Demenciát egy csomó betegség okozhat, ha már testi tünetek is vannak akkor érdemes orvossal beszélni.
2010. dec. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
menj tüntetni, adj hangot neki
2018. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!