Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon rossz a memóriám, alig...

Nagyon rossz a memóriám, alig emlékszem már arra is, ami pl tegnap történt/mondtak nekem. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

16éves lány vagyok, félek, hogy mi lesz így velem suliban! Félek, hogy nem tudok majd tanulni, nem tudom megjegyezni a tananyagot. Pedig most nagyon kéne tepernem, megbuktam, osztályt ismétlek!

Van valami módszer erre? Hogy ne legyen ilyen rossz a memóriám? Kinek mi vált be?


Előre is köszi!


2009. aug. 31. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
14 vagyok és nekem is ez a bajom de én már azt nem tudom hogy reggel mint mondtak nekem erre én is kiváncsi lennék
2009. aug. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Két dolog lehet, ami miatt rossz a memóriád. Az egyik, hogy nem érdekel a tananyag, vagy talán semmi. Sokszor előfordul a fiataloknál,hogy azok a dolgok,melyek nem kötik le a figyelmüket, nem rögződnek az agyban, mert nincs "igény" arra, hogy rögződjön. Tanulás közben nem koncentrálsz a feladatra, hanem teljesen más jár az agyadban.Próbálj meg kizárólag a feladatra koncentrálni, az legyen a legfontosabb. Gondold végig azt, hogy az osztálytársaid már egyel feljebb járnak, és kicsit ciki is, hogy te megbuktál. Magadban akard a jó eredményt, hidd el megéri és sikerülni fog. Legyen valami cél előtted,amiért képes vagy hajtani magad, és menni fog.

A másik dolog, ami nem biztos, hogy valami bajod van, amiért nem tudsz dolgokra koncentrálni.Ezt egy szakorvos megmondja, de szerintem csak a fiatalok lázadása az, ami jelenleg problémát okoz. Lehet még bármi belőled, tanulj, mert suli nélkül semmi az ember, és egyszer el kell hagynod az iskolát.Legyél határozott, és legelőször magadnak mutasd meg, hogy te is érsz valamit.Sőt.....!!

2009. aug. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
az előző válaszoló, hogy idióta. sztem menj el orvoshoz.
2009. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

hát muszálybol tanulok, sajnos... amugy kb szarok az egészbe, de most muszály lesz 3as átlagot kierőltetnem magambol. nem ciki, hogy buktam, jöttvelem a 3/4 osztály is ugyanugy.... -.- sosem érdekelt a tanulás amugy, egész pici koromtól kezdve minden másra kapható voltam, csak tanulni ne kelljen!

de a rossz memóriám meg nem csak erre vonatkozik, hanem pl vmit beszélgettem vkivel és már alig emlékszem rá, mit is mondtunk. :/

2009. aug. 31. 13:10
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyon rossz a memóriám (20/L). Én is így vagyok vele, ha egy nagyon jó barátom mond nekem valamit, és nagyon érdekel, hogy mi van vele, mert szeretem, mégis a fele másnapra kiesik teljesen.


De a tanulásra sikerült kifejlesztenem egy jó módszert, bármennyire is nem érdekelt a tananyag. Megfigyeltem, hogy minél többször hangosan elismételem a szöveget, ami meg kell tanulnom, annál jobban rögzül. Csak az volt a baj, hogy a szobában lévő tárgyak elvontáka figyelmemet, mindig valami mást kezdtem el csinálni. Aztán kitaláltam, hogy keresek egy kopasz falat vagy egy egyszínű nagy valamit, odaülök elé (mert egy fehér fal nem vonja el a figyelmemet), kezembe rakom a füzetet, és addig ismételgetem a falat nézve, amíg végül nem kell a füzetbe pillantanom, és már fejből tudom az anyagot. Meg arra nagyon figyelek, hogy mindig értsem, amit tanulok, mert ha nem értem, akkor semmiképp nem marad meg.

2009. aug. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!