Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan barátkozzak, ha nincs...

Hogyan barátkozzak, ha nincs közös témám senkivel az osztályból?

Figyelt kérdés

Kicsit antiszociális vagyok, mindig félre húzódom és nem bírok barátkozni, mert nem tudok se a rúzsokról, se a barátokköztről, semmi ilyesmiről beszélni és ezért nincs barátom.

Szakközépbe járok és engem inkább a könyvek, meg a tanulás, programozás, japán nyelvtanulás... ilyenek kötnek le.

Mit csináljak, hogy ne nézzenek teljesen srébernek és legyen egy értelmes barátom?

16/L


2010. dec. 13. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem néznek annak, hidd el. De a barátkozáshoz legalább kettő ember kell. Ne várd el, hogy valaki odamegy hozzád, és megkér legyél a barátja. Ugyanis nem tudják, miért nem mész oda valakihez, és kezdesz vele beszélgetni? Mindegy hogy miről! A pulcsiról, a tolltartójáról, vagy kérjél tőle valamit. Egy lapot, egy ceruzát. Aztán add vissza, és dicsérd meg. Csak elkezdeni kell. Aztán már megy....Nézz ki magadnak valakit, aki hasonló, mint te. Vagy épp az ellenkező.
2010. dec. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben jártam én is, sosem érdekelt az amiről az átlag osztálytársak beszélgettek. Mondhatjuk úgy, én voltam az osztály csodabogara :)

Engem is csak a programozás köt le meg a nyelvtanulás, bár én nem japánt tanulok hanem spanyolt, de ez mellékes.


Esetleg ha van kedved barátkozni, írj egy privit

19/F

2010. dec. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Furcsa mód nekem sem sikerült tartós barátságokat kötni az iskolákban.


Viszont van egy néha-néha bővülő baráti köröm, akikkel nagyjából azonos az ízlésünk, viszont elég eltérő a nagytöbbség ízlésétől. Általános iskolától kezdve középiskolán át mostanáig mindig összejárunk, amikor már ki-ki dolgozik vagy a felsőoktatásban tanul.

Mindig volt az iskola, aztán volt hétvégén a haverok. :D Rengeteg mindent csináltunk és sok emlékezetes kalandon túl vagyunk, amiben biztos vagyok, hogy a csak iskolai haverokkal rendelkezőknek nem volt részük.

Az évek során sokan integrálódtak ebbe a társaságba és néhányan ki is váltak. A légkör azonban mindig is bajtársias volt. Ha valakinek kell valamilyen segítség, akkor tud kihez fordulni.


Összegezve:

Keresd a veled azonos ízlésű embereket, és ne hidd azt, hogy csak az osztályon belül lehet ismerkedni emberekkel. Ha ott mindenki barátok közt rajongó, akkor keress máshol ismerősöket. Hol? A világ nagy, legyél leleményes és találd fel magad :). Manapság az internet segítségével ez igazán nem nehéz.


Mellesleg én is programozónak tanulok, szeretek olvasni és mindig is jó tanuló voltam. Egyik se szégyen.

2010. dec. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Légy nyitott és érdeklődő! Nem baj, ha nem érdekel egy csomó dolog, ami a többieket igen. Az a lényeg, hogy legyél képben. Saját tapasztalatom szerint nagyon fontos hogy hozzá tudj szólni bármiről is van szó. Nem nagyképűségből mondom, de én is ilyen vagyok. Nem sok dolog van, amihez ne tudnék hozzá szólni, így bármilyen társaságba vagy idegen környezetbe kerülök, könnyen elfogadnak. Ha valami olyanról van szó, amihez nem sok közöm van, akkor figyelek és kérdezek, így már be is szálltam a beszélgetésbe. Elég nagy ismeretségi köröm van, persze ezek ismerősök, de közülük kerülnek ki a barátok is.
2010. dec. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Kicsit antiszociális vagyok"


Az antiszociális egészen mást jelent.


Ha értelmesebb vagy az osztálytársaidnál, akkor nem nagyon fogsz velük barátkozni tudni, de akkor nem az osztályon belül kell barátokat szerezni, hanem azon kívül. Valamint később járj egyetemre/főiskolára, ott egészen más társaság lesz. Nem a te hibád, ha értelmesebb vagy a körülötted lévőknél. Inkább a szüleid/tanáraid hibáztak, amikor szakközépbe irányítottak.


Olvass. Programozz. Aztán tanulj informatikusnak egyetemen.


A japánt mondjuk a helyedben nem tanulnám, minden tizenéves japánul próbál tanulni, pedig semmi értelme, és majd 20-as éveitekben mind bánni fogjátok, hogy a rengeteg időt, amit kanjik másolgatásával töltöttetek, miért nem arra fordítottátok, hogy rendesen megtanuljatok angolul és németül vagy valami más értelmesebb dolgot.

2010. dec. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
osztályon kívül próbálkozz!
2010. dec. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

"A japánt mondjuk a helyedben nem tanulnám, minden tizenéves japánul próbál tanulni, pedig semmi értelme, és majd 20-as éveitekben mind bánni fogjátok, hogy a rengeteg időt, amit kanjik másolgatásával töltöttetek, miért nem arra fordítottátok, hogy rendesen megtanuljatok angolul és németül vagy valami más értelmesebb dolgot."


Van egy ismerősöm aki a 20-as éveiben jár. Középfokú angol, felsőfokú német nyelvvizsgája van. Ezek mellett szorgalmasan másolgatja a kanjikat és magántanárhoz jár japánból. :P

2010. dec. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 01:19


Kanjimásolás helyett ő is foglalkozhatna értelmesebb dologgal, neki is ezt ajánlom.

2010. dec. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező!

Látod, csak elkezdeni kell!

Megírtad a problémádat ide, és máris lett jelentkező, akivel levelezhetsz. Használd ki az alkalmat. Így menne ez akkor is, ha odamennél valamelyik osztálytársadhozz

2010. dec. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

"Kanjimásolás helyett ő is foglalkozhatna értelmesebb dologgal, neki is ezt ajánlom."


Ha neki ez tetszik. A hobbinak sose az a célja, hogy hasznos legyen.

Mellesleg belőle kinézem, hogy megtanul japánul. Azzal pedig szép pénzeket lehet szakítani.

2010. dec. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!