Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valami komolyabb a...

Lehet valami komolyabb a félelmeim hátterében?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok. Mostanában járok is dokihoz, de van valami amit nem tudok rendbe tenni. Egy hete kezdődött és máig naponta többször előjön, hogy félek megenni dolgokat, mert hátha méreg vagy valami hasonló van benne. Nem feltétlenül szándékos mérgezésre gondolok, lehet szennyezés vagy valami ami megöl. Amikor elfelejtem és eszek akkor semmi bajom, de általában eszembe jut. Nagyon irracionális dolgoktól tudok félni, és most már attól is félek, hogy valami paranoiám van. Szerintetek mitől lehet? Nagy a baj? (pánikbetegen is általában a testi tünetektől ijedek meg)
2010. dec. 14. 18:01
 1/4 anonim válasza:
Hát nem tudom, hogy ez rajtad mennyire segít, de én próbálom megnyugtatni magam amikor elkezdek pánikolni. Nem a "nem lesz semmi baj" módon, mert akkor csak rosszabb, de elképzelem, hogy mi lenne a legrosszabb ami történhet és kitalálom a megoldásokat. Addig sem foglalkozom a szorongás fizikai tüneteivel. Vagy próbálok másokkal beszélgetni, hogy ne figyeljek addig se magamra. Gondolom nem a legjobb ötlet, de nekem eddig ez jött be.
2010. dec. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Jajj bocsi nem olvastam figyelmesen. Nem lehet, hogy egyszer ért olyan trauma vagy bármi ami indokolja például a mérgezéstől való félelmedet? Szerintem akkor van nagy baj, ha már nem tudsz együtt élni ezekkel a szorongásokkal. Akkor mindenképpen fordulj orvoshoz. Sokszor nem lehet ezeket egyedül megoldani sajnos.
2010. dec. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát nem igazán emlékszem ilyesmire...Egyszer történt, hogy nagyon megijedtem mert az osztálytársam odaadta az egyik kakaós csigáját és utána furcsán vigyorogtak rám. Nem tudtam mire vélni, és féltem attól, hogy mi történt az étellel mielőtt nekem nyújtották. Ez számít?
2010. dec. 14. 20:49
 4/4 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség szorongásos zavar következménye, illetve megnyilvánulása. A szorongás sokféle tünetet okoz, az egyik ezek közül a pánikroham. De sok egyéb félelmet, aggodalmat is okozhat. Egy szorongó alapérzés mindent "átfest", minden fenyegető, veszélyes, megbízhatatlan lesz. A piszoktól, a szennyeződésektől félni a kényszereseknél is előfordul, az emberektől félni paranoiában is - de sok értelme nincs a címkézgetésnek, hogy ez most "paranoia"-e vagy sem (egyébként az, hogy "paranoia", egy eléggé pontatlan fogalom, amit sokféleképpen lehet használni és nagyon ijesztően hangzik, de pontosítás nélkül semmi értelme). Ha jársz orvoshoz, akkor el kell mondani neki, mit tapasztalsz, és ennek megfelelően fogja alakítani a kezelést.
2010. dec. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!