Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez most apakomplexus? A...

Ez most apakomplexus? A szüleim másfél éves koromban váltak el, édesanyámmal élek, de mindig apás lány voltam. (További lent. )

Figyelt kérdés
Apa mindig foglalkozik velem, egészen más nevelési elvvel próbál lázadó tiniből normális embert csinálni, és eén nagyon szeretem őt! Most, tizenhárom évesen, mikor az osztálytársaim, barátnőim, mind bele vannak zúgva valakibe, de nekem csak tetszenek a fiúk, vagyis inkább férfiak... Mert ez a nagyobb gond. Először a tizennyolc éves bátyám vele egykorú legjobb barátja jött be, aztán egy huszonötéves színész, most pedig a szüleimnél idősebb (ők most negyvenöt évesek) tanárom tetszik... Apakomplexusom van?
2010. dec. 21. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
igen valószínű.
2010. dec. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, akkor nekem is mindig az volt. :)

13 évesen fűbe fába szerelmes az ember, és tudod mit? Inkább bűvöljön el egy idősebb tanárod, mint mondjuk Rob Pattinson. ;)

2011. márc. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idős korban szinte mindenki idősebb fiúk, férfiak után érdeklődik (sőt, még az se lesz furcsa, ha majd tinikorodban pár hétig még a lányok iránt is érdeklődsz..). Majd egy bizonyos kor után dől el, hogy valóban apakomlexusod van-e. Pl. egyik barátnőm 18 éves kora óta, csak 50 feletti hapsikkal jár. Na, az kétségtelenül apakomlexus, de 13 évesen még szerintem korai lenne ilyesmiről beszélni.
2011. márc. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem, nincs apakoplexusod, azért mert...

"A komplexus tehát alapvetően akkor alakulhat ki, ha a kislány vágyik az apa figyelmére, de nem kap belőle, vagy csak keveset, ezért egyfajta hiányérzet lesz apjuk iránt. Ez megtörténhet akkor, ha apuci túl sokat dolgozik, munka után pedig általában azt a választ adja kislánya nyüstölésére, hogy „most ne, kicsim, túl fáradt vagyok” – és ezzel úgy érzi el is van intézve. Szomorúbb esetekben akkor is felléphet ez a hiány, ha az apa korán meghal, vagy a gyerek szexuális zaklatás áldozata lesz.


A lány felnőtt korban nem tudatosan, de mindenkiben az apai mintát keresi, és mivel tudjuk, nincs két ugyanolyan ember, ezért kapcsolatai sorra kudarcba fulladnak, mert senki nem érhet fel az általa keresett apai mintához. Az apakomplexust Jung szerint a tudattalan alakítja ki, és általában az ebben szenvedő nők nem ismerik fel magukon, nem látják jeleket a és nem értik, hogy az emberek miért botránkoznak meg választottjukon – bár a komplexus kialakulhat azonos korú férfiak iránt is. Mindkét esetben a kapcsolatban a legjellegzetesebb „tünet”, hogy a nő nem nőként, hanem gyerekként viselkedik minden téren és a férfira bálványként tekint.


Az apa hiánya olyan tartósan és olyan mélyen gyökerezik tudattalanunkban, hogy felnőtt korban ez ellen már csak szakember segítségével lehet túllépni."

2011. márc. 30. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!