Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Potenciális öngyilkosjelölt,...

Potenciális öngyilkosjelölt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy kicsit vázolom a témát.


Azt kell a szituról tudni, egyik barátom/haverom tudtommal befordulós típus volt mindig is. Mivel ő az évfolyam társam így annyira nem ismerem a múltját. Azonban régebben elköpte, hogy öngyilkos lett a testvére(valami hídról ugrott le) akkor mikor mesélte kicsit sokkolt stb, de nem gondoltam semmi rossz dologra... A lényeg az hogy a napokban találkoztam a mostohatesójával, és megkért segítsek neki valamit.. mert mostanában még inkább maga alatt van a tesója (1 albiban vannak), de mondta hiába laknak együtt alig találkozik vele. :S. Még a vásárlást sem intézi el csak az asztalon hagyja a pénzt a listával stb... Én arra gondoltam elhívom szilveszterezni.

Az öngyilkosság meg azért hoztam fel, mert régebben mikor mondta a tesójával történt dolgokat, akkor elejtette hogy ő is az akart lenni. Azóta ilyen hullámok vannak nála.. hol fenn hol lenn. De most nagyon lenn. És arra gondolok valamit forgat a fejében...


2010. dec. 23. 22:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Ne akard ráerőszakolni amit te akarsz.

Aki maga alatt van lesz*rja a másik örömét. Mint ahogy a szilvesztert is lefogja.


Tartsd tiszteletben ha el akar menni. De arra kérd meg ha fogtok még lelkizni h legyen szinte veled.

Nem a te kezedben van az élete hanem a sajátjában.

Gondolom nem vagytok már tizenévesek h ezen össze vesszetek.

18/F

2010. dec. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem tudsz vele mit tenni, ők olyanok mint az emósok.

A világ fájdalmat nem tudod ki nevelni belőlük soha.

Én olyan helyen dolgozom 10 éve ahol napi szinten fegyver van az oldaladon és kb. 10 öngyílkosságról tudok az ismerőseim, munkatársaim között.

Ebből egyikről sem gondoltunk volna soha semmit.

Nem tudsz mit csinálni, ha orvoshoz küldöd akkor csak annyit érsz el hogy megharagszik.

Lehet hogy bunkónak látszom de inkább a saját életeddel foglalkozz ne máséval, mert mindenki azért csinál bármit is mert az úgy jó neki.

2010. dec. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Őszintét akartam írni*

2010. dec. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez nekem sok amit irtatok. Én nem akarok atyáskodni felette. De igenis lehet változtatni 1-2 dolgon... És nem az hogy, jóvan haver dögöjjél meg.. mert nektek ez rohadt egyszerű kijelenteni mert nem is akartok küzdeni... de tudjátok ha nem küzdesz azzal máris aláírtad azt hogy véged...
2010. dec. 23. 22:39
 5/13 anonim ***** válasza:

Nah mivel sejtettem h jön a másik fele a problémádnak reagálok rá.

Arra esetleg nem gondolsz ha küzd is nem sok értelme van annak h éljen? Ha ő így látja. ne te akard már irányítani.


Én tudom miről beszélek mert volt a közelemben öngyilkos aki elköszönt tőlem és megivott 1liter hipót. Nem haragudtam rá mert láttam az életén h rossz neki segítséggel és nélküle is. Megváltás volt számára.

2010. dec. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy a többiek nyersen fogalmaztak,de igazuk van.

Néhány héttel ezelőtt az egyik barátnőm bejelentette,hogy öngyilkos lesz.Mindent megtettem,amit lehetett.Kedd este mondta,hogy csütörtök este már nem fog élni.Életem legszörnyűbb két napja volt.Nem birtam enni,aludni..semmit.sírva könyörögtem neki,de semmi nem érdekelte.Csütörtök este küldött vh-t,először hivtam,ki volt kapcsolva...még jobban megijedtem..aztán megint hívtam,hogy röhögve!!! felvette,hogy másnap menjünk shoopingolni...

Én küzdöttem érte.Mindenkinek vannak hullámvölgyei,neki is,nekem,neked is...A pszicho tanáromnak elmeséltem,annyit mondott,hogy a tünetek alapján nem lehet rajta segíteni.Van akinél ez betegség,van akinél figyelemfelhívás,van akinél idióta játék.Egy biztos,hogy egy ilyen után már nem olyan a kapcsolatunk,mint régen volt és minden telefoncsörgésnél fel vagyok készülve,hogy azt mondják,hogy meghalt..

19/L

2010. dec. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnálom emberek, én más halálában nem veszek részt, tudjátok ti gyávák vagytok, gyávábbak mint aki öngyilkosok lesznek... mert ti rohadtul nem tettetek semmit a barátotokért ezért részesei vagytok a halálának, részben ti öltétek meg. Ha tetszik ha nem. Én nem hiszek abban hogy, valakinek nyomor az élet.... mindenkinek az.
2010. dec. 24. 01:15
 8/13 anonim válasza:
Igazad van! Helyes, hogy küzdesz a barátodért, ha megérti, hogy van értelme meglátni az életben a szépet és jót. Csak tapasztalatból mondom, sikerült kimásznom azokból a rémes állapotokból, és annyira fantasztikus mindenben a jót látni=) Szerintem ha nagyon maga alatt van és mondjuk nem akar látni senkit, vagy akkor van a legnagyobb szüksége a barátaira, vagy mondd meg neki hogy így nem fogja jobban érezni magát és szeretnél a támasza lenni, így mindig ott leszel ha kell. Ez általában eléggé jó érzéssel tölti el az embert (legalábbis nálam így volt, később rájöttem hogy ha nem akartam senki közelében lenni, akkor szerettem volna a legjobban ha valaki ott van mellettem akit szeretek). Remélem tudtam azért valamit segíteni.
2010. dec. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kikérem magamnak,hogy gyáva vagyok és azt is,hogy részt veszek más halálába!

Mikor barátnőm célozgatott rá msnen keresztül,egyből lementem hozzá és egész délután vele voltam,végig könyörögtem neki.Másnap neki is suli volt,nekem is(130 km vagyunk olyankor egymástól).Miután hazaértem megint vele voltam.Beszéltem a pszicho tanárommal,mondtam barátnőmnek,hogy menjünk el együtt pszichológushoz,elkisérem,kint megvárom.Összeveszett velem,a földbe tiport,hogy mégis mit képzelek magamról.

Neked ez csak felvetés,hogy lehet,hogy öngyilkos lenne.Engem kész tények elé állítottak!És hidd el,ha neked is váratlanul a legjobb barátod az arcodba nyomja,nem leszel te olyan biztos,hogy mit kell tenni.

19/l voltam

2010. dec. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Attól,hogy elejtette,hogy ő is öngyilkos akar lenni,nem kell meglepődni azok után,hogy meghalt a testvére..én beleroppannék,ha bátyámmal bármi történne.
2010. dec. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!