Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Potenciális öngyilkosjelölt,...

Potenciális öngyilkosjelölt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy kicsit vázolom a témát.


Azt kell a szituról tudni, egyik barátom/haverom tudtommal befordulós típus volt mindig is. Mivel ő az évfolyam társam így annyira nem ismerem a múltját. Azonban régebben elköpte, hogy öngyilkos lett a testvére(valami hídról ugrott le) akkor mikor mesélte kicsit sokkolt stb, de nem gondoltam semmi rossz dologra... A lényeg az hogy a napokban találkoztam a mostohatesójával, és megkért segítsek neki valamit.. mert mostanában még inkább maga alatt van a tesója (1 albiban vannak), de mondta hiába laknak együtt alig találkozik vele. :S. Még a vásárlást sem intézi el csak az asztalon hagyja a pénzt a listával stb... Én arra gondoltam elhívom szilveszterezni.

Az öngyilkosság meg azért hoztam fel, mert régebben mikor mondta a tesójával történt dolgokat, akkor elejtette hogy ő is az akart lenni. Azóta ilyen hullámok vannak nála.. hol fenn hol lenn. De most nagyon lenn. És arra gondolok valamit forgat a fejében...


2010. dec. 23. 22:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Gondolkozz el rajta, hogy a te életedben mi a jó, miért szereted, mit élvezel benne, koncentrálj erre, és ha esetleg sor kerülne köztetek egy beszélgetésre ami az öngyilkossághoz kapcsolódik, akkor hozd fel ezeket... légy pozitív példa.
2010. dec. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem: amikor tudsz lógj vele, derítsd ki mindig mi a baja. A legtöbb ember azért lesz öngyilkos mert nem figyel rá senki, nem beszélheti meg a problémáit, egyedül érzi magát.
2010. dec. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Minden öngyilkosságra utaló jelet komolyan kell venni. Szakemberhez nem mindenki jut el, de talán van valaki, aki segíthet ilyen helyzetekben, még ha a szomszéd is az, vagy egy színpatikus idegen, nem beszélve barátról, családtagról.

Hogyan segíthet? A leginkább azzal, ha együtt érez vele, de nem sajnálattal, hanem őszinte odafordulással, támogatással.

Nem hagyja magára az elkeseredettségében.

2010. dec. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!