Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami mentális betegség...

Ez valami mentális betegség lenne? Mit csinálhatnék vele? :S (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Arról lenne szó, hogy folyamatosan ellenőrizgetem magam. Megcsinálok valamit (nagyon egyszerű dolgokról beszélünk, pl. 1 ajtó becsukása), és utána pár perc múlva elkezdek szorongani hogy megcsináltam e, és muszáj megnéznem.


Mondok egy példát:

Bemegyek este a fürdőbe fogat mosni, aztán kijövök, és reflexből lekapcsolom a villanyt, becsukom az ajtót. Visszaérek a szobámba, és elkezdek feszengeni, hogy lekapcsoltam-e a villanyt. Visszamegyek, megnézem, és le van kapcsolva. De van amikor ezt 2-3x is megismétlem... :S


Nem akarok én így viselkedni mert szinte nem is tudatosan csinálom, csak ha nem nézem meg akkor elkezdek feszengeni hogy mi van ha mégis égve hagytam, és akkor csak drágább lesz a számla.

De szinte minden dologgal így van ez. Szinte ösztönösen visszamegyek megnézni mindent hogy megcsináltam-e/jól csináltam-e, pedig tudom magam is hogy megcsináltam, csak nem hiszem el.

Ezzel mit lehetne csinálni? Vagy mitől lehet?


Köszönöm előre is a válaszaitokat, F/14.


//Tudom, most lehet hogy azt gondoljátok hogy milyen jó nekem, hogy ez a legnagyobb problémám. De nekem ez tényleg elég kellemetlen, hiába mondom azt hogy nem, nem érdekel, úgyis tudom hogy megcsináltam, közben újra visszamegyek és leellenőrzöm, tényleg megcsináltam-e. És ez szinte mindennel így van, a táskámban a füzeteket is mindig hogy megvannak-e, hogy a pénzt elraktam-e, a telefonom nálam van-e, mindennel. Mások is mondták már hogy kicsit idegesítő, de nem mit kezdjek vele, nem direkt csinálom... :S //


2010. dec. 26. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, az.

Olvasd el, pl.: [link]

2010. dec. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

vigyél magaddal egy kis fűzetett és írd bele mindig mit csináltál.

pl.: 19:30 lekapcsoltam a fürdőben a villanyt


remélem segítettem xD

2010. dec. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Velem és másokkal is előfordul időnként ilyesmi. Az agy túlterhelt. Gondolataid, vagy a suli leterhelte talán jobban. Pihenést igényel, ami a rövidtávú memória működésének csökkenésében mutatkozik meg. Amennyiben kipihented magad és még mindig megvannak ezek a tünetek, akkor érdemes komolyabban venni a dolgot. Szervezetünk mindig jelzi, ha valami gond van. Figyelni kell rá és akkor megelőzhető a probléma.
2010. dec. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha egyszer kell ellenőrizned, az belefér. Ha többször is, és a nagyobb odafigyelés, mint megelőzés sem segít, akkor kényszerbetegség.
2010. dec. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: direkt odafigyelek jobban, és tudom hogy megcsináltam, de muszáj ellenőriznem néha többször is mert feszült leszek ha nem tehetem meg...


És ez ellen mit tehetnék? Erről nem akarok beszélni senkinek mert biztosan csak kiröhögnének, gyógyszeres kezelést (ha a cikk a kényszerbetegségek ezen fajtájára is gyógyszereket javasolt, nem vagyok biztos benne)meg annyira sem szeretnék.


Mást tudtok tanácsolni?:S

2010. dec. 27. 20:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez kényszerbetegség és szerintem jotékony mert levezeti a stresszt ha eltereli a figyelmed ilyen dolgok is. És sokkal jobb ez mintha elfelejetenél dolgokat inkább ellenörizd. Valaki lapdát nyomkod stressz ellen valaki (mint én is) hasonlo dolgokat mint te :)
2010. dec. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A problémád nagyon sok embert érint, többet, mint gondolnád, és kényszernek nevezik. Az a lényege, hogy hiába TUDOD, hogy megcsináltad, mégis feszült leszel, ha nem ellenőrzöd le. Ez az egész onnantól probléma, hogy téged elkezd zavarni és már nagyon hátráltat a hétköznapokban.

Szerencsére ez olyan probléma, amin már nagyon hatékonyan tudnak segíteni, akár gyógyszerek nélkül is. Bár a legtöbb pszichiáter a gyógyszert részesíti előnyben.

Azt javaslom, ha van a suliban pszichológus keresd fel, vagy keress a neten olyat, akinek ez a szakterülete. Őket köti a titoktartás. Biztos, hogy nem fognak kiröhögni, mert sok ilyen esettel találkoznak, és tudják hogy milyen érzés. Emellett pár alkalom után hatákonyan tudnak segíteni is

2010. dec. 31. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szorongás, depresszió. A férjem testvére ilyen hülye. Tudja, hogy beteg és nem szed rá gyógyszert nehogy rászokjon.. (ezért hülye) Te csupán beteg vagy. Keress fel egy pszichiátert.
2010. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!