Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért alszom nyugodtabban, ha...

Miért alszom nyugodtabban, ha az alvás idejére kikapcsolom a mobilomat?

Figyelt kérdés

Nincs vezetékes telefonom, csak mobilom van. Ezért egészen eddig az volt a "természetes", hogy éjszakára se kapcsoltam ki a mobilt, max. a hangot levettem és a rezgőt állítottam be, hogy jelezzen, ha hívás van, de mégse legyen annyira zavaró.


Viszont az elmúlt 2 napban valami miatt egyszerűen alvás előtt kikapcsoltam. Jött egy gondolat, hogy nem kell nekem mindig elérhetőnek lennem. Ha számküldéssel hívnak, vagy SMS érkezik, reggeli bekapcsolás után úgyis tudok róla.


Azt tapasztaltam, hogy az elmúlt két éjszaka (kikapcsolt mobillal) sokkal nyugodtabban aludtam, kipihentebb voltam.


Mi lehet az oka annak, hogy kikapcsolt mobil mellett nyugodtabban alszom?


Egyébként soha nem zavartak se hívással, se SMS-sel éjszaka, akkor sem, amikor még bekapcsolva hagytam...


Tapasztalatok, vélemények?


2010. dec. 26. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:

azért alszol jobban, mert tudod, hogy biztosan nem zavar majd senki és ez így van jól!

tudatalatti...

2010. dec. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%
a telefon sugároz egyfajta rezgést ami zavar az alvás közben főleg ha a párnád alatt van
2010. dec. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is szükségem van a tudatra, hogy nem fog csörögni, merülni, stb. Otthon a többiek telefonját is kikapcsolom. Nem elég a némítás, mert a sugárzásától is félek, az is káros.

Ha nem kapcsoltam ki a mobilom, de véletlenül elszenderedem (pl olvasás közben), akkor is felébredek egy idő után, hogy nem kapcsoltam ki, és ha a kocsiban hagytam, akkor is kimegyek és előkerítem, csak hogy kikapcsoljam.

Lehet, hogy beteges, de jól érzem magam tőle. A mobil nem azért van, hogy engem zargathasson bárki (van pár ismerősöm aki képes vasárnap reggel hétkor hívni), hanem hogy ha akarom, utolérhető legyek.

2010. dec. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
"Nem vagy szolgálatban", Te is így tudsz teljesen ellazulni. Ha csak rezgő, az is zavaró. Vagy zavar, vagy nem. Olyan nincs, hogy csak picit zavar. Kapcsold ki, éjjel pihenni kell. :)
2010. dec. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!