Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az már elmebaj, ha lefekvés...

Az már elmebaj, ha lefekvés előtt meg a fáradtabb pillanataimban hangokat hallok "belülről"?

Figyelt kérdés
Nem úgy mint az igazi hangok, inkább mintha a gondolataim felerősödnének, egy kicsit "közelebb kerülnének a felszínhez". Például egy dallam van a fülemben este és jön egy hang ami szintén valamilyen dal és együtt szól vele, ütemtelenül összezavarva az eredetit. Igazából tudom kontrollálni, abba tudom "haggyatni" és arra a részre tudok ugrani a zavaró dalban ahova akarok, tehát olyan mint egy gondolat, de akaratlanul jön (feltör) és kicsit valóságosabb mint a többi gondolatom. Ez baj? Mással is van így? Emberi hangot egyszer kétszer hallottam így, és akkor is éppen amire gondoltam ott hirtelen túl hangos volt a gondolatom, ha ezt így lehet érteni. (tényleg nehéz elmagyarázni...)
2010. dec. 31. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha elmebaj akkor én is elmebeteg vagyok:D Félálomból is ébredek néha arra mintha valaki hangosan beszélne a fülembe.

Ha meg nem alszok 1-2 napig,akkor már árnyékokat,pontokat is hallucinálok:D Szerintem ez normális

2010. dec. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jé, velem is ez van, csak velem hangokkal :O Olyan mintha nem is én gondolnám, de mégis szinte "hallom". Zavaró :S
2010. dec. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Néha, amikor már hasogat a fejem, annyira kimerült vagyok, én is szoktam hangokat hallani. Illetve általánosan elmondható, hogy éppen elaludnék, és hirtelen azt hallom, mintha valaki szólongatna (a nevemen) vagy a nevemet kiáltaná. De ez egyfajta félálom-fázis. Még nem teljesen alszol, és így ami a fejedben "van" valóságosnak érzed.
2011. jan. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!