Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon összejöttek a dolgok,...

Nagyon összejöttek a dolgok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Úgy érzem nagyon összejöttek a problémáim, és nagyon el vagyok keseredve. 19 éves fiú vagyok, a 74 éves nagypapámmal élek, elég rossz körülmények között. Régi, önkormányzati lakásban lakunk, amit nem lehet rendesen befűteni, egy sparhelt van a konyhában, meg az én szobámban egy olajradiátor, ami nagyon sokat fogyaszt, de ugye megfagyni nem lehet. Családi körülményeink nem a legjobbak, anyukámra , apukámra se lehet számítani, meg a papa másik két lányára se. Ők vannak, de mégsincsenek. Én intézetben voltam, meg nevelőszülőnél, 15-18 éves koromig, de visszajöttem a papához és bennemaradtam az utógondozásban, ami azt jelenti hogy 24 éves korig, ha tanulok, kaphatok 42.750 Ft-ot. De ebből ha egyedül lennék, nem tudnék megélni. Így a papa nyugdíjából és ebből élünk, ketten. Eddig egész jól elvoltunk, míg múlthéten a papa kedden bekerült a kórházba, bélelzáródás miatt, és megműtötték. Ekkor bepánikoltam, hogy most mi lesz, egyedül kell töltenem a karácsonyt. Ezért elmentem anyukámhoz, hogy nem-e lehetek ott addig mig apapa haza nem jön, de nem akarta engedni. Ezért elkeseredésemben bevettem 20 erős gyógyszert (Tiapridalt) és bekerültem egy napra a kórházba, de nem voltam olyan jól hogy hazajöjjek az üres lakásba, ezért ottmaradtam anyukámnál, ő is megijedt. Aztán hétfőn hazajöttem, de nagyon elvoltam keseredve, nem volt befűtve, a lakás hideg volt, fáztam, de ha befűtök se nagyon lehet érezni, ezért másnap elmentem egyik osztálytársamhoz aludni, 1 napot voltam ott, mert szerdán a papát kiengedték a kórházból. De még most sincs jól, nagyon gyenge, folyamatosan hasmenése van, a lába vizesedik. Ráadásul neki melegebb lakásra , jobb körülményekre lenne szüksége. És bánt hogy ezeken nem tudok változtatni. Meg panaszkodik, hogy nincs jól, nem számíthat a családjára. Viszont nekem hétfőn kezdődik az iskola, s nem tudom, ki fog addig ránézni, itt a háziorvos azt mondta, hogy nincs olyan személy aki tudná ápolni, a szociális gondozónak nem az a dolga, hogy betegeket ápoljon, ha akarunk, fizessünk egy ápolónőnek. Szóval, nagyon úgy érzem összejöttek a dolgaim, nem tudok senkire se számítani, itt a beteg papám s nem vagyok én se olyan erős lelkileg hogy megfelelően gondozzam, s félek is tőle, hogy nem tudok érte megtenni mindent. Zavarnak a rossz körülmények, az, hogy emiatt a papa is szenved. A gyógyszerbevételt is kétségbeesésemben tettem. Azt találtam ki, hogy jövő héten felkeresek egy pszichológust, meg az utógondozóval, aki ki van rendelve, elbeszélgetek ezekről hogy nyújtson segítséget. A jövőmmel kapcsolatban is bizonytalan vagyok, hogy ha idén tavasszal befejezem a sulit, mi legyen utána - munkahelyet találnom nem könnyű ezen a környéken, a fővárosba rossz a közlekedés. Egyszóval, nagyon összejöttek a gondok, problémák, és úgy érzem nem tudok megbírkózni velük. Nagyon félek az egyedülléttől, főleg ilyen rossz körülmények között. Bármi véleményt, ötletet, tanácsot elfogadok, és nagyon megköszönök!
2011. jan. 1. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok, csak én a mamámat gondozom egyedül sajnos. A lényeg, hogy ne add fel SOHA, mégegyszer ilyet ne csinálj, hogy beszedsz valamit vagy mittudom én, akkor mi lenne szegény papáddal? Próbálj pozitívabban gondolkodni, senkinek sem könnyű, hidd el! Kitartás!
2011. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kedves fiatalember! A helyedben felkeresném az önkormányzatot és kérnék segítséget. Szerintem egyszeri gyorssegélyt kérhetel, az állapototokra tekintettel. Értelmes fíú vagy, kicsordult a könnyem, ahogy a papádról írtál.Nem tudom ebéd szállításról lehetne -e szó,hogy legalább egy nap meleg ételt egyetek. A falunkban, ahol éltem ott a helyi szociális dolgozók az idős emberekre, így rá is néznek, meg az étel is olcsóbb. Sajnos mást nem tudok kitalálni. De én kívánok mindkettőtöknek egy sokkal jobb életet.
2011. jan. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pszichológusra ne költs mert még kajára se lesz pénzetek.

Én a helyedben nem járnék be suliba.

Inkább a nagyfaterrel ütném el az időt. Te megteszel mindent ami rajtad múlik szóval még azt se mondhatod h hátráltatnád.

18/F

2011. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
iskolára szükség van mert akkor nem kapnám a pénzeket, és utógondozó se lenne, no meg ami a legfontosabb, szakma sem..
2011. jan. 1. 21:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A területileg illetékes családsegítő szolgálatot keresd fel, évente kétszer lehet igényelni rendkívüli segélyt mindenkinek (nem nagy össze 20 E Ft körül)! Plusz sok olyan dologban is segíthetnek, ami tárgyi támogatás (tüzifa, meleg ruha, cipő, stb.). Elvileg - bár ebben nem vagyok biztos úgy, hogy mellette suliba jársz - de talán ápolási díjra is jogosult lennél! Érdemes mindennek utána járni! Pszichológushoz pedig a háziorvosodtól kérj beutalót, mivel suliba jársz, biztosan van TB-d és ha a körzeti utal be a pszichológushoz, akkor a TB fizeti! A magánpszicho valóban nagyon drága...Kitartás, csatlakozom a kettővel előttem íróhoz, hogy egy intelligens, kedves fiatal fiúnak tűnsz, kit nehéz feladat elé állított az élet, de nagy kár lenne érted!

Majd írj, hogy mit sikerül intézned...

2011. jan. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem értem hogy tud valaki ilyet írni, hogy ne menj be iskolába?! Iskolába mindenképpen járj be, előtted áll az egész élet, szükséged lesz rá! A psycológusért pedig nem kell fizetni, ha az orvosod berendel hozzá! Én is járok psychológushoz, nem fizetek semmit, nem modom, hogy utána "elfelejtem" a gondjaimat, de kicsit megkönnyebbülök.
2011. jan. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!