Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy győzzem le a félelmem?...

Hogy győzzem le a félelmem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a gondom hogy most lesznek a félévi vizsgáim mert magántanuló vagyok,és úgy érzem egyszerűen nem tudok bemenni és letenni.A pszichiáterem adta meg a magántanulói státuszt mert szorongásos depresszióm ill. "szociálfóbiám" van.Az utcára ritkán járok ki,van 1 barátom vele tudok csak beszélgetni.Elkezdtem tanulni ősszel,de úgy érzem ha be is tudnék menni valahogy hogy letegyem,képtelen lennék megírni jól.És akkor még ott a szóbeli is,nem tudom hogy nyílhatnák meg a tanárok előtt.Annyira ideges vagyok emiatt hogy nem bírom már,nem alszok karácsony óta mert csak ezek a vizsgák járnak a fejemben.

Szóval szerintetek hogy oldjam meg hogy sikerüljön letenni a vizsgáimat?:(


16/F (Bocsi ha hosszú lett.)


2011. jan. 3. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Jaj de kis butus vagy. Meggyőzted magadat arról, hogy félsz. Kezdj el rászokni a bátorságra. Mondd magadban minden este lefekvés után 10 percen keresztül: Bátor vagyok, és magabiztos.

Agykontrollos módszer, 100 %-ban hatékony, és gyors!

2011. jan. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi,ki fogom próbálni :).
2011. jan. 4. 07:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Hello:)

Én most vagyok 20 éves, 16-18 éves koromig én is ugyanezért voltam magántanuló, és ugyanígy izgultam.

Minden tantárgyra volt 1-2 hetem, a többi időmet elbénáztam. Minden nap reggeltől estig tanultam, tudtam az anyagot, de mégis annyira ideges voltam, hogy kocsival kellett bevinni engem a suliba, mert a saját lábamon képtelen voltam bemenni. (Nem beszélve arról, hogy emberek közé kellett mennem...)

Aztán ott a tanárok olyan kedvesek voltak, én meg csak mondtam és mondtam az anyagot. Nem hitték el, hogy segítség nélkül így megtanultam.:)

Azóta kigyógyultam a pánikbetegségemből, emberek közé is simán tudok menni:)

Sőt, az érettségimre már annyira lazán mentem, hogy előző este jöttem rá, seggrészegen, hogy hoppá, másnap emelt magyar írásbelim lesz...:D

Szerinted?...:D

Azóta már csak jó kocsmasztori az egész:) A barátaim el sem hiszik, akik azóta ismertek meg, hogy én valaha is pánikbeteg voltam...:)


Egyébként nekem rengeteget segített Feldmár András. Youtube-on keress rá, vagy olvasd el pár könyvét, sokkal jobb, mintha pszichológushoz járnál, vagy ilyesmi.:)

Remélem, Neked is legalább annyit segít majd, mint amennyit nekem segített, és hamarosan már jót nevetsz az egészen!


Sok sikert a vizsgáidhoz!:)

2011. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Gratulálok hogy kigyógyultál :)

Köszi amúgy a tanácsaid,megfogadom.:)

2011. jan. 8. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!