Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Belehalhat a valaki szomorkodá...

Belehalhat a valaki szomorkodásba, depresszióba?

Figyelt kérdés
És nem öngyilkosságra gondolok.
2011. jan. 12. 17:29
1 2
 1/11 o.w.a. válasza:

Így önmagában nem gondolnám, viszont nem hagyhatod figyelmen kívül, hogy ezek a tünetek, illetve maga a depresszió szinte mindig produkál valamilyen testi választ, vagy egy öngyilkossági gondolatot. Ezek pedig már egy olyan irányba is mutathatnak akár, ami igen, vezethet akár komoly következményekhez is. Szomorúnak érzed magad, azért kérdezed?

Ha esetleg szeretnél róla beszélni, vagy kérdezni írj nyugodtan privit. Otthon vagyok a témában és tudok segíteni, ha netalántán iylesmikkel küzdesz.

2011. jan. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
az a depresszió súlyosságától függ
2011. jan. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Igen. Az immunrendszer nagyon erős kapcsolatban van a központi idegrendszerrel. Még a kisebb megfázásokat se igazán a hideg okozza, hanem az, hogy pánikba esik valaki a hidegtől, vagy hogy elege lesz és pihenni akar. Ugyanígy van ez a súlyosabb megbetegedéseknél is. A rák is alapvetően egy immunprobléma, mert az immunrendszernek kellene elpusztítani a hibás sejteket. Ha valaki feladja, úgy érzi, hogy nincs értelme az életének, vagy valami nagy keserűség, feldolgozhatatlan fájdalom éri, az immunrendszere is legyengül, és ez a ráknak is utat engedhet, de más kóros folyamatoknak is.
2011. jan. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem is közvetlenül, de közvetettem biztos vagyok benne, hogy közrejátszik. Nem egyszer megfigyeltem, hogy akik fejben feladták a küzdelmet, tényleg elkezdtek csúszni lefelé fizikailag is.
2011. jan. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 12. 17:46
 6/11 A kérdező kommentje:

Amúgy nem rólam van szó,hanem egy ismerősömről.

De ő nem fél a haláltól sem-azt mondta...

Engem csa érdekelt a dolog

2011. jan. 12. 17:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez korfüggő is. Idősebb embernél könnyen lehet közvetlen összefüggés, fiatalabb tényleg csak fokozatosan csúszik le, ami egy idő elteltével vezethet csak végzetes következményekhez.
2011. jan. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
33 éves emberről van szó
2011. jan. 12. 18:06
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ő egyből nem fog belehalni, de ha lecsúszik, lepukkan, nagyon felgyorsulhat az öregedése, a leépülése, elkezdhet alkoholizálni, nem eszik rendesen stb., de azért még neki van ideje visszajönni is ebből.
2011. jan. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amikor kijött a depresszióm utána lett rossz a rákszűrőm.(kóros rákmegelözző állapot)

Azóta egyre rosszabb, és a depresszióm se javult.Persze az élet is úgy hozza ,hogy egyre rosszabb és rosszabb dolgok történnek velem.Már a környezetem sem érti miért ér ennyi szerencsétlenség.

Pszichiáter írt fel gyógyszer,elküldött pszichológushoz. Utóbbira megharagudtam így 2 alkalaom után nem mentem, a gyógyszernél meg már éreztem ,hogy kezdek hozzászokni.


Én biztos vagyok benne ,hogy a depresszió okoz egyes betegségeket. Főleg a rákot! rákos folyamatokat.

Pláne egy igazán depressziós ember (mint én ,de vannak súlyosabbak ) elfelejt enni,vagy csak nincs hozzá kedve, nem mozdul ki a lakásból nem keresi más társaságát, keveset iszik,vagy pl alkoholt iszik többször, ha cigizik többet szív.... stb. Ami mind árt az egészségnek.

Én jelenleg munkanélküli vagyok,mert nem tudom megállni a helyem most sehol, nem látom a kiutat, hiába tudom ,hogy mi ez a betegség ,hogy lehetne rá kiutat találni mégsem megy. Mert egyedül vagyok, nincs aki fogja a "kezem".Párom van aki azt mondja csak lusta vagyok. Pedig már 3 éve járok pszichiáterhez, ha nem megyek felhív.Megmutattam neki ,hogy a leletemen súlyos depreszsió és hangulatzavar áll. De ez sem elég neki ahhoz hogy támogasson érzelmileg. Ami nekem sokat jelentene ,vagy ha elmennék itthonról.Hiszen ha egyedül vagyok akkor nincs kedvem menni,de ha ő kérné mennék.

2011. jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!