Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy ne süllyed...

Mit csináljak, hogy ne süllyedjek depresszióba?

Figyelt kérdés
25 éves srác vagyok. Helyesnek mondott, és biztos egzisztenciával is rendelkezem. Mostanában sok barátomnak lett barátnője, és hirtelen egyedül lettem. Azt vettem észre magamon, hogy amint egyedül vagyok esténként, iszonyatosan egyesül érzem magam, és rossz kedvem lesz. Mit csináljak?
2011. jún. 13. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Menj közösségbe, ismerkedj, legyen egy hobbyd biztos megismersz egy kedves lányt.

Sok sikert! (:

2011. jún. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én ilyen helyzetben vagyok. Mostanában próbálok nem belemenni olyan gondolati spirálokba amiktől még nehezebb elviselni ezt az amúgy is elég rossz állapotot. Tudatosan az idő hasznos eltöltésre ösztönzöm magam, pl. kutakodom olyan témában ami foglalkoztat. Persze, ez csak minden második egyedül eltöltött estén válik be. A megoldás nyilván az, hogy minél több olyan helyzetet kell keresni, ahol van lehetőség ismerkedni. Ha kiterjedt baráti körrel rendelkezel úgy biztos könnyebb. Én szórakozóhelyen még sosem találkoztam olyannal aki tetszett is, meg is szólított és akivel később mégegyszer találkozni akartam volna. Az internetes megoldások pedig inkább húspiacra emlékeztetnek, még akkor is ha sok pozitív tapasztalatról hallottam már. Lehet, hogy rosszul, de én úgy gondolom, hogy férfiként az ismerkedés az esetleges kudarcélmények ellenére is könnyebb, mert természetesebb egy férfi kezdeményezése. 22/N
2011. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát az a baj, hogy folyamatosan megyek mindenfelé, amerre csak tudok, de ezt már anyagilag, és fizikailag is nehéz bírni. Jól esne este csak úgy itthon odabújni valakihez, vagy hétvégén valakivel elmenni kirándulni, stb...
2011. jún. 13. 21:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Én elmegyek veled kirándulni ha gondolod:D:D:D :P
2011. jún. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Aki görcsösen próbál valakit találni, annak soha nem fog sikerülni. Ne vedd túl komolyan. A lényeg, hogy magaddal békében legyél, és ezért tegyél meg mindent. Ha az sugárzik rólad, hogy jól érzed magad, az előbb utóbb meg fog tetszeni valakinek. És tudatosítsd, hogy mindenhez idő kell. A türelmetlenség kapkodást eredményez, és nagyban csökkenti az ember teljesítményét.
2011. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És hogy érted azt, hogy "helyesnek mondott"?
2011. jún. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát úgy, hogy azt mondják:) Magamról mégsem mondhatom, hogy hú, de f@sza csávó vagyok.:)))

Egyébként az a baj, hogy nem próbálok görcsösen ragaszkodni, de annyira régóta próbálok egy normális csajjal összejönni, akivel jól érzem magam, de egyszerűen nem sikerül. Próbálok ezen tudatosan változtatni, de nem nagyon sikerül.

2011. jún. 14. 19:26
 8/10 anonim ***** válasza:
És te magad maradéktalanul elégedett vagy azzal a munkával, amit végzel?
2011. jún. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem maradéktalanul, mert mindíg vannak gondok, de igen, alapvetően elégedett vagyok!!
2011. jún. 14. 22:12
 10/10 anonim válasza:
Ne itt ismerkedj. A depreszzió nem a magány. Járj sportolni (önmagában is szerotonin-termelő, kb.örömhormon), vagy olyan helyre, amihez kedved van (ha könyvtár, ha hajóút).Ami a te ízlésed, ott lez az is, akivel megoszthatod.
2011. jún. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!