Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meghalok a félelemtől?

Meghalok a félelemtől?

Figyelt kérdés
Nem kérdés, tény, beszéljetek velem!!
2011. jan. 14. 17:56
1 2
 1/12 tetris ***** válasza:
Próbáld meg leszűkíteni a kört, hogy mitől-kitől félsz konkrétan. Akkor már könnyebb lesz megküzdeni is vele.
2011. jan. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyszerűen csak rám tört. Attól, hogy elhullanak a madarak és ez a világvégét vetíti előre (!), a kinti zajoktól, attól, hogy valaki bejön a lakásba vagy már bent is van, vagy bent volt ma, használta a wc-t majd kiment, és hagyott egy kis jelet nekem, hogy mindjárt kapok egy SMS-t, hogy "figyellek", mint Clay a Királyi hálószobákban, hogy tényleg figyelnek az ablakon át, mert munkások dolgoztak ma ott kint, meglátott az egyik, azóta figyel, ő is fog bejönni, szóval. Ezektől nem félek már, miután tudatosodtak, egy-egy pillanatra törtek rám (kivéve attól, aki meglátott és bejönne, de az reális félelem, az megmaradt) valami okból (a wc-s amiatt, hogy bementem a fürdőbe és egy pillanatra úgy láttam, fel van hajtva az ülőke, az SMS amiatt, hogy megrémültem az SMS-hangtól, amikor az előbb kaptam egyet, szóval pillanatnyi rémülések, de az érzés tartósan megmaradt/felerősödött miattuk), félek, hogy ki kell mennem a konyhába vagy előszobába, belenézek a tükörbe és meglátom magam, hogy valami szörnyűség történik, de már annyira félek, hogy teljesen felpörögtem tőle, rosszul vagyok, voltam, most kezd kicsit jobb lenni.
2011. jan. 14. 18:19
 3/12 A kérdező kommentje:
Elmúlt. Persze ha én is benyugtatóznám magam, írnátok azonnal. :D
2011. jan. 14. 18:24
 4/12 tetris ***** válasza:

Kedvesem, ez nagy valószínűséggel generalizált szorongás, ami idővel pánikbetegséggé alakul. Amit tehetsz az az, hogy izibe keresel egy pszichiátert, aki azonnal tud fogadni. Na jó, mondjuk nem 3 hónap múlva, hanem pár napon belűl.

Ez egy napjainkban már igen elterjedt betegség,de van rá gyógymód, van rá gyógyszer.

De ha otthon ülsz, és nem teszel ellene semmit, nagyon el tud uralkodni az emberen. A neten kismillió dokit találsz, akik direkt a szorongásos betegekre specializálódtak. Rengeteg ilyen van, nem vagy vele egyedül.

Ajánlom a Pszichológia.lap.hu oldalt. Fel a fejjel, nincs még vége a világnak. Csak most megbetegedtél, és segítségre van szükséged.

Ahogy a testünk, úgy a lelkünk is megbeegedhet. Hát most nálad ez történt. Ennyi.

2011. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Van diagnózisom már, bár nem ez, járok pszichiáterhez, pszichológushoz is, mindenhova, ahova kell, csak nagyon rosszul lettem hirtelen, egyedül vagyok itthon és azt akartam, írjatok megnyugtató dolgokat :D
2011. jan. 14. 18:30
 6/12 tetris ***** válasza:

Pánikrohamod volt. Ha már jártas vagy a dologban, akkor tudod, hogy ez nem testi baj, hanem lelki.

A szorongásos tüneteket csak az agyad generálja, nincs valódi okod a félelemre. Vszeg még kezelés alatt állsz, ezért vannak még rohamok.

El fog múlni!!!! Idővel mindenféle félelem meg fog szünni!!! Csak egy kis kitartás, kis türelem!!!

2011. jan. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Borderline vagyok kevert szorongásos-depressziós zavarral, és idő közben rájöttem, hogy inkább az egyik önfigyelős dolgot kellett volna csinálni, amit tanultam, de ehelyett a tumblrt meg ezt frissítettem csomószor, nem igazán tudtam gondolkodni, és hát...
2011. jan. 14. 18:37
 8/12 A kérdező kommentje:
Jaj, és köszönöm a válaszokat!!
2011. jan. 14. 18:40
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem fogsz meghalni a félelemtől. Ez is tény. Beszélj pszichiáterrel.

2011. jan. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7%
Relax:D én 13 éves vagyok és itthon félek a sötétben,kint az utcán meg annyira nem...(<-ez elég fura :S)és nekünk közepes a lakásunk mérete és nappal nem de este ha egyedül vagyok itthon,akkor mindenhol felkapcsolom a villanyt,mert félek hogy előugrik valami bármi.Ezzel nem vagy egyedül.én is éreztem hogy benéztem a tükörbe vicsorítottam és mintha egy szörny lett volna.A jobban roszzban-ban volt egy rész melyben ibolya vissztért és attól még mindig félek...pedig az 5 évesek szorongtak tőle és én már jelentősen idősebb vagyok.Azt javaslom,hogy én helyedben valami bevásárló központba mennék XD,mert ott színes és vidám egy csomó bolt és az az emberre is kihat hogy vidámság van.Mozdulj ki és RELAX!
2011. jan. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!