Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miből ered az hogy valaki bolond?

Miből ered az hogy valaki bolond?

Figyelt kérdés
Mitől kattan be az ember...?A neten sehol nem találtam ilyet,pedig érdekelne.Történetek hallottam amik nagyon morbidok(anyukának azt mondta az úr,hogy tegyebe a csecsemőt a mosogépbe...)Tehát kösz előre is
2011. jan. 15. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Az életében ért nagy trauma. Idegrendszeri probléma. Családi háttér. Én ezekre tudok gondolni.
2011. jan. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
jó hát igen ez így oké meg szép mint a szivárvány csak én arra vagyok kíváncsi,hogy ez ugymond tudom hogy hülyén fog hangzani"tudományosabban",hogy a szervezetben az agyban miért keletkezik szal értitek...magáról a bolondságról
2011. jan. 15. 23:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Miből ered az hogy valaki bolond?"


Tudományosan nincs ilyen, hogy "bolond". A szkizofrén van legközelebb ehhez, de nemcsak egy szkizofrén viselkedhet "bolond"-ként.


Ha teljes válasz létezne arra, hogy pl. miért alakul ki a szkizofrénia, akkor már teljesen meg is tudnák gyógyítani. De nincs rá teljes válasz. Van rá genetikai hajlam, vannak további hajlamosító tényezők (egy bizonyos családi környezet, egy bizonyos élettörténet), és vannak műszeresen kimutatható elváltozások az agy működésében a szkizofrén páciensekben. De hogy pontosan mi okozza a betegséget és hogyan alakul ki, arról csak elméletek vannak.


Szkizofrén a legnagyobb eséllyel az lesz, akinek az ősei között voltak szkizofrének, hátrányos helyzetű, stresszes, problémás családban nőtt fel, az életében sok volt a stressz, és kábítószert, alkoholt fogyasztott. Általában a betegség kitörése előtt hosszan tartó, súlyosabb stresszes időszak szokott lenni.

2011. jan. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
dopamin, agykamrák, ilyesmi
2011. jan. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!