Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatosan remeg a kezem,...

Folyamatosan remeg a kezem, állandó jelleggel. El fog múlni valaha? Ha igen, mitől? Tapasztalatokat, véleményeket várnék.

Figyelt kérdés

Kiegyensúlyozottan vezetem az életemet, boldog vagyok, tudom a stresszt kezelni, mivel 2 évig pánikbeteg voltam. Megtanultam mindent az orvosomtól, ami a későbbiekben és azóta is fontos. Van akinek kibeszélhetem gondomat-bajomat, támaszkodhatok emberekre, a tanulás mellett kikapcsolódok. Van egy jó kapcsolatom és barátnőim.

Már kigyógyultam a pánikból, tudom hogy jól vagyok és jól is leszek. Azonban ez a zavaró tünet visszamaradt...alapvetően szorongós természet vagyok, amit tudok megteszek a nyugalmam érdekében. Szervi oka biztos hogy nincs. Szégyellem mások előtt is, reszket minden a kezeimben:S

Mit lehetne tenni?

(a sok előzményt azért írtam le, hogy felesleges az ilyen tanács, hogy "kapcsolódj ki, lazíts", mert megvan:) Csak a tisztán látás érdekében.)


2011. jan. 16. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
nekemis reszket a kezem ne aggódj pedig nem bagózok nem iszok nem drogozok full egészségesen élek és remeg mind állat már volt aki észre is vette de nem vészes nem lehet tudni mitől remeg amugy énis pánikbeteg volk meg minden hypohondria meg a tököm tudja fóba minden bajom van én leszarom
2011. jan. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Igen, látom a szöveget azt jól tudod! Most az a kérdés, hogy magaddal is el tudod e hitetni. Vagyis a tudatalattiddal. Mert a kézremegés az ingerekre adott válasz egyik tünete. Még gyakorolni kell az ingerületek feldolgozását az agyban. Mindig gondolkozz el, hogy egy szituációban, számodra mi a legmegfelelőbb reakció.
2011. jan. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Miféle szöveget tudok jól, utolsó? Nem szavaltam Petőfit, ha jól tudom. Leírtam azt, ami van. Mit kéne elhitetni, magammal, mi van? Miért csapnám be magam?

Nem értetted meg, hogy miről van szó...beszélhetek is a laikusnak.

Ha értelmes választ nem tudsz adni, már pedig nem adtál, akkor légyszíves állj odébb.

2011. jan. 17. 17:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Elnézést, nem akartalak megbántani. Azt hiszem, nem fejeztem ki jól magam.
2011. jan. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nálam is ugyanez volt a probléma.

Régebben szorongó, depressziós alkat voltam, sokat gondolkoztam az öngyilkosságon, nem mertem szembenézni a félelmeimmel, mindenkinek nyaliztam, stb. Aztán ezeket a problémákat sikerült leküzdeni, mentálisan szinte teljesen kiegyensúlyozott lettem, de a remegés nem múlt el. Fél évet vártam, hogy hátha csak idő kérdése, de nem változott a dolog.

A neurológián egy gyógyszert írtak fel, szedem másfél éve, kis időközönként abbahagyom, hogy megnézzem, javul-e a remegés gyógyszer nélkül, és egyre csökken az intenzitása. A dolog működik...

Ez nálam bejött, de nem hinném, hogy mindenkinél működne. Sok sikert.

21/F

2011. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ismered-e az autogén tréninget. Viszonylag gyorsan elsajátítható technika (kb. 15 alkalom), és elég hatékonyan segít az ilyen nem kívánt vegetatív tünetek csökkentésében.
2011. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért a válaszoló akire megsértődtél nem mondott hülyeséget. Ha valakinek remeg a keze és nincs fizikai baja, az akkor mentális probléma. Kevès idő telt még el és meg sok idő mire megtanulod kezelni ezeket a helyzeteket. Ilyen gondokkal én is küzdöttem. Szégyeltem magam miatta. Bementem dolgozni próbanapra és remegtem. Ez volt a legcikibb. Elkezdtem oldani a helyzetet. Elmondtam a kollégának hogy izgulok és félek hogy nem teljesítek elég jól. Erre az emberek azért megértően reagáltak. Ez megnyugtatott. Még mindig vannak nehezebb pillanatok de javul.

Amúgy a b vitamin magnézium kombó is segített. A milgamma volt a legjobb.

2017. szept. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!