Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nehézlégzésem van 1-2 hónapja!...

Nehézlégzésem van 1-2 hónapja! Asztma vagy stressz?

Figyelt kérdés
Kb. 4 éve van asztmám, nem túl erős, de azért többnyire szedek rá megelőzőszereket, és szerencsére nem is nagyon szoktam fulladni. Néha néha sípoló légzés szokott lenni, de nem túl vészes. Azonban egy évvel ezelőtt volt egy pár hónapos időszak az életeben, amikor szinte egész nap nehézlégzéssel küzdöttem (volt sok stressz akkor az életemben), nem a megszokott hörgős, sípolós nehézlégzés, hanem valami egészen más, ami egész nap nehezítette a légzésem. Kivizsgáltattam magam, de az asztmán kívül semmi bajom és az is kontrollálva van. Ez akkor elmúlt nagynehezen, de 1-2 hónapja visszajött. Nagyon rossz, egész nap, úgy érzem mintha ülnének a mellkasomon, mintha nem kapnék elég oxigént. Nem tudom eldönteni, hogy ez most az asztma vagy inkább valami pszichés dolog..? Valakinek volt/van hasonló?
2011. jan. 23. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
esetleg szívprobléma? menj el egy kardiologushoz
2011. jan. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp csináltass egy teljes kivizsgálást. De amúgy szerintem biztosan a stressztől van, nálam pánikbetegség idején volt nehézlégzésem. Ha tudod, szűntesd meg a stressz okát, ha nem kikerülhető a dolog, akkor pedig valami nyugtató tea, végső esetben orvos által felírt nyugtató. Nekem csak a nyugtató használt, de nekem más tüneteim is voltak.
2011. jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Voltam kivizsgáláson, teljes kardiológia is volt, de szerencsére semmi gond nincs a szívemmel.

Tartok tőle, hogy nekem is a nyugtató tud segíteni csak. Csak nyilván arra se szívesen szoknék rá...

2011. jan. 23. 18:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, a nyugtató inkább átmeneti dolgokra jó, átmeneti szorongás, mert idővel csökken a hatása. Eddig nagyon dicsértem a pszichiátereket, mert kapok egy gyógyszert és minden jó, de most már másodjára kezdtem el hozzá járni és már nem elég a gyógyszer...Úgyhogy jártam pszichológusnál is és terápiára is megyek. Azt ajánlom, menj pszichológushoz először, ő eldönti mennyire komoly a baj, mennyire komoly a szorongás, mert az igazi gyógyulást csak a terápia hozza. Mellette meg bevehetsz nyugtatót is, hogy ne szenvedj, de akkor nem kell tartósan szedned.
2011. jan. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsot! Nyilván az ilyen se jó dolog, hiszen rosszul érezzük magunkat, de még mindig jobb mintha szervi bajunk lenne. Ha nem tudom belátható időn belül elfoglalni magam úgy, hogy elmúljon a szorongást, mindenképpen segítséghez fordulok. Jobbulást neked/nektek is! :)
2011. jan. 24. 22:05
 6/6 anonim válasza:
Én is így vagyok most. 3hete folyamatos nehézlégzésem van. Voltam tüdőgondozóban, kaptam symbicort-ot asztmára de semmit nem használ, és nem is gondolom, hogy ez asztma lenne. Te azóta rendbe jöttél? Használt valami?
2011. nov. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!