Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavaroso...

Borderline személyiségzavarosok illetve betegséget ismerők adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Közeli hozzátartozómnak ez a betegsége.Viselkedése nagyon szélsőséges.Néhány hónapja az az új"hobbija",hogy az utcán csavarog .Elmondása szerint csak buszozik,de büdösen jön haza és mindenféle hajléktalanoktól vásárolt koszos ,büdös cuccokat hord haza.Elképzelhető,hogy ilyen társasággal tölti az időt?
2011. jan. 23. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elképzelhető.
2011. jan. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
20:50 A környezete figyelmét akarja felhívni magára, de ezzel így még nem találkoztam. Mármint ilyet még nem hallottam.
2011. jan. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy a borderline szindrómában szenvedők nagy része igényel jól beállított gyógyszeres kezelést. Ez az alap. Erre kéne hogy jöjjön egy pszichoterápia. Az a helyzet, hogy ha ezek megvannak akkor az állapot viszonylag könnyen kordában tartható, de ha nem adottak ezek a feltételek, akkor elég nagy galibát okozhat a személy.
2011. jan. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló jól mondta. Gyógyszerre szükség van általában, hogy az impulzivitását, szorongását csökkentse és emellett elengedhetetlen a pszichoterápia. Javulás csakis ezektől várható.
2011. jan. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gyógyszeres terápia Rivotril 2mg 1x,tegretol cr 400 1x2,truxal 50 1x2.Gyakorlatilag ennyi a kezelése.Kiszámíthatatlan ,agresszív és gyakorlatilag pillanatonként változik a hangulata.1 hete jött ki a kórházból...
2011. jan. 24. 10:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Pszichoterápia nélkül esélye nincs..
2011. jan. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Na! én is borderline-os vagyok, örökké keresem önmagam, mindig valaki mást játszom, és van olyan, hogy annyira jó valami, hogy már sírok. Ha kérem. gyógyszert felejtsétek el. nagyon megjártam velük, akinek hangulatzavara van, az ne szedjen ilyen szarokat és majdnem kijelentkeztem az élők sorából. pszichológust javaslok, aki jó humorú, laza, 2 lábbal a földön jár és nem sajnálgat, pátyolgat, de nem bánt, vagyis = segít. Nem értem ezt a buszozást, nekem nem jutna eszembe, de le kéne kötnie kicsit magát. hobbi, utazás, sport nagyon jó erre pl., barátok, egy humoros társ. és nagyon fontos: felejtse el, hogy beteg. nem beteg. szerveződik a személyisége.
2011. jan. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Kedves Utolsó!

Nagyon köszönöm a választ !Sajnos Ő már 62 éves...már nem igazán az a szerveződő személyiségű korú.A pszichiáter szerint ebben a korban napról -napra romlik ez a betegség!Kívánok neked minden jót!!!

2011. jan. 25. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!