Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Enyhe szorongásból hogy lehet...

Enyhe szorongásból hogy lehet kilábalni gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés
Mindig attól féltem hogy valamilyen betegségem van.Voltam ekgn,csináltak labort,minden rendben.A leggyengébb nyugtatót irta fel az orvos,ha szükségem van szedjem,de fejben tegyem magam rendbe.Ezt hogy lehet?Ha pl jön a gyomoridegesség,akkor jó ha mondom magamban hogy minden rendben ,jól vagyok stb?MIvel nem súlyos az állapotom,szeretnék kijönni belőle.
2011. jan. 28. 17:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Próbálj meg máshogy gondolkodni, szabadítsd fel a tudatod!


Ha jönnének a negatív gondolatok, ne figyelj rájuk, helyette gondolj pozitív dolgokra!

2011. jan. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Kognitív pszichoterápia. Amit az előző válaszoló írt az a tipikus sablonválasz, aminek a gyakorlati haszna a 0-val egyenértékű. Ez sajnos nem ilyen egyszerű...
2011. jan. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ki lehet, nekem se volt súlyos, még EKG-ra se mentem el, de baromi sokat agyaltam hogy kéne.... mert hogy az majd meggyőz. Ugyanakkor elhitettem magammal, hogy mi lesz, ha nem győz meg mégse? akkor már nincs kiút. Úgyhogy szépen lassan, elkezdtem nem odafigyelni magamra. Szóval simán van kiút, és ha most az egyik nap jól érzed magad, másnap meg újra visszaestél, az nem jelent semmit. Nekem 1 évig tartott, kb, nem szedtem semmi gyogyót, simán csak egyre jobban lekötöttek a mindennapi dolgok, csajozás,suli stb.

Persze 1 évig azt hittem sose leszek a régi.

Aztán , ha most érzek valamit, amitől régen tökre bepánikoltam, hogy juj betegségem van, igazából nem foglalkoztat, nem veszek róla tudomást.:) Ne kergesd magad súlyosabb helyzetbe, csak rajtad múlik, és ne is türelmetlenkedj, próbálj még "élni", de tényleg.

2011. jan. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"Kognitív pszichoterápia. Amit az előző válaszoló írt az a tipikus sablonválasz, aminek a gyakorlati haszna a 0-val egyenértékű. Ez sajnos nem ilyen egyszerű..."


Érdekes módon, mindenféle terápia nélkül sikerült legyőznöm. Inkább a tied a sablonválasz, és még tudálékoskodsz is.

2011. jan. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Jó kedves kérdező, akkor kövesd az első csodamódszerét! Ha ideges vagy, hát ne légy ideges. Ha rosszul érzed magad, hát ne érezd rosszul! Ennyire egyszerű, ott a bölcsek köve nála!
2011. jan. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A pszichológia egy áltudomány. Hiába veszik manapság olyan komolyan, sajnos inkább egyféle "vallás" és abszolút nem tükrözni az emberi agy működésének logikáját.


Egyszerűen csak ne hagyd, hogy az agyad a negatív dolgokra gondoljon, vedd kezedbe az irányítást, elvileg a te agyad!

2011. jan. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A válasz írója 49%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:35


A pszichiátria az áltudomány. A pszichológia nagyon is valós.

2011. jan. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"az első csodamódszerét! Ha ideges vagy, hát ne légy ideges. Ha rosszul érzed magad, hát ne érezd rosszul! Ennyire egyszerű, ott a bölcsek köve nála!"


Ebbe nincs semmi csoda! Nehogymár a saját agyadnak ne tudj parancsolni, amikor az nem egy külön "lény" hanem te magad vagy az az agy! Úgy van, ha valakinek eléggé szabad a tudata, akkor ha nem akarja, akkor nem érzi rosszul magát, és ha nem akar ideges lenni, akkor nem ideges! Csak önkontroll kell hozzá!

2011. jan. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Csak egy példa. Ha ideges az ember, mit csinál? Levezeti a feszültséget. Jó esetben mondjuk bulizik egy jót, sportol, kikapcsolódik. Lényeg, hogy az agyát elterelje a negatív gondolatok felől.

Persze nem bulizhat az ember 0-24, meg nem sportolhatsz állandóan, stb. De ez a kulcsa az egésznek. Amennyiben még nem vészes a helyzet.

Idővel, oda se figyelsz és sz*rni fogsz minden tünetre, meg az egészre. :)

2011. jan. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"A pszichiátria az áltudomány"


Pont, hogy a pszichiátria nem áltudomány, mert ott vegyszerekkel, elektromos impulzusokkal változtatják az agyműködést közvetlenül!

2011. jan. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!