Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Enyhe szorongásból hogy lehet...

Enyhe szorongásból hogy lehet kilábalni gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés
Mindig attól féltem hogy valamilyen betegségem van.Voltam ekgn,csináltak labort,minden rendben.A leggyengébb nyugtatót irta fel az orvos,ha szükségem van szedjem,de fejben tegyem magam rendbe.Ezt hogy lehet?Ha pl jön a gyomoridegesség,akkor jó ha mondom magamban hogy minden rendben ,jól vagyok stb?MIvel nem súlyos az állapotom,szeretnék kijönni belőle.
2011. jan. 28. 17:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Itt nem feszültség levezetésről van szó, hanem szorongásról. A szorongásnak meg általában oka van. És attól hogy azt mondogatom magamnak hogy jól vagyok, akkor lehet hogy per pillanat jobban leszek, de a szorongás forrása attól még megmarad. Ha viszont terápiával arra gyúrok hogy a forrást szüntessem meg, akkor eleve nem lesz ami kiváltsa azt. Ez a különbség.
2011. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha időben teszel ellene, nem hagyod, hogy eluralkodjon rajtad, hidd el, magadtól is túllépsz a dolgon.

Én pontosan tudtam, mi okozta a szorongásaimat, és egy-egy feszültséglevezető tevékenység csodákat művelt. Mindenképpen az az ördögi körből való kiút 1 stresszmentes nappal kezdődik, vagy talán csak pár órával. Aztán 1 egész nap. Jönnek a hullámvölgyek. De ez a terápia se olyan, hogy beülsz, azt másnapra már minden okés...

2011. jan. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Pont, hogy a pszichiátria nem áltudomány, mert ott vegyszerekkel, elektromos impulzusokkal változtatják az agyműködést közvetlenül!"


Elektromos impulzusok??? Jézusom hol élsz te a XX. században? A vegyszerekre meg ugyan az az érvényes mint amit az előző válaszomban írtam. Tüneti kezelés. Mint a vérnyomáscsökkentők. Nem gyógyulsz meg tőle, de életed végéig szedned kell.

2011. jan. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Elektromos impulzusok??? Jézusom hol élsz te a XX. században?"


Még manapság is alkalmaznak elektromos sokkterápiát súlyos agybajoknál. Nézd csak meg a Rekviem egy Álomért című filmet!

2011. jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

17:45-ös válasz:

ebben egyet értek veled, az, hogy nyugtatót szed az ember, a problémát nem oldja meg... Én egyedül azzal vitatkozom, hogy igenis az ember képes saját maga rendezni az ügyeit, csak esetleg sokkal több időre, akaraterőre, önuralomra van szüksége. De nem lehetetlen, sőt. Csak rajtad múlik, és ne törődj azokkal, akik azt mondják, hogy ezt gyogyók nélkül nem lehet megoldani. Neki nem sikerült, neki tök más problémája van, mint neked.

2011. jan. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A válasz írója 49%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:47


Pszichiáter asszisztens vagyok, azt hiszem tudom miről beszélek. Sokkterápiát évente 2x alkalmaznak talán. Már szakemberek se nagyon vannak akik egyáltalán tudják hogyan kell csinálni. Ne a filmekből indulj ki!

2011. jan. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 28. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!