Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A bipolár tudja akadályozni...

A bipolár tudja akadályozni az embert, hogy kibontakozzon a pár kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Bevallom, hogy bipoláris vagyok. Jó ideje nincs barátnőm. Talán ez korlátozna?
2011. febr. 6. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem szeded a gyógyszert, akkor gondod lehet nem csak a párkapcsolattal, hanem mással is. Ha sikerül jól beállítani, akkor teljes életet lehet ezzel a betegséggel is élni.
2011. febr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Korlátozhat (a depressziós időszakban), de nem hiszem hogy ez a fő ok, amiért nincs barátnőd. Ezt csak Te tudod. Vagy ha problémád van a betegséged elfogadásával, akkor korlátozhat abban, hogy nehezebben tudod megközelíteni a lányokat vagy nehezebben tudsz megnyílni a lányok előtt. Más szempontból nem jelent korlátot ez a betegség szerintem.

Egy sorstárs :)

2011. febr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Üdv Sorstárs!


Természetesen nem ezt tartom fő oknak. Mit értesz a betegség elfogadása alatt? Azt, hogy nem akarom elismerni, hogy bipolár vagyok?

Az a helyzet, hogy az önbizalmam nagyon változó. Egy percben nagy és csajozni akarok, másik percben meg egyáltalán nincs és inkább meg se közelítek egy lányt sem, hanem elzárkózok.

2011. febr. 7. 18:09
 4/12 A kérdező kommentje:
És nem szedek semmilyen gyógyszert. Megpróbálok anélkül boldogulni. Idáig semmilyen gyógyszertől nem függtem és nem is akarok.
2011. febr. 7. 18:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod teljesen elfogadni, vagy nem tudsz túllépni a betegségeden. Ez fruszrációt okozhat, és kihathat a társas kapcsolataidra. Írtad, hogy az önbizalmad nagyon változó, ez adódhat a betegségből is, hiszen a hangulatod is egyszer fenn, egyszer lenn van. Meg kell találnod az egyensúlyt, a lelki békét, hogy jól érezd magad és legyen önbizalmad! Csak úgy magadtól hagytad abba a gyógyszert? Vagy a pszichiáter is beleegyezett? Én ezt nem kockáztatnám meg.
2011. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sohasem szedtem gyógyszert idáig. Egyszerűen próbálom úgy jól érezni magam, hogy ne szedjem. Semmi pszichiáteres beleegyezés nem volt.

Akkor ezek szerint mégis van hatással az egészre a betegség. Igyekszem nem frusztrált lenni. Próbálom összeszedni magam, hogy mindig legyen önbizalmam.

2011. febr. 7. 19:15
 7/12 A kérdező kommentje:
Bár a legutóbbi kikosarazást máig nem tudtam kiheverni.
2011. febr. 7. 19:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem kell gyógyszer, akkor nem vagy igazi bipolár. Bocs..de az egy nagyon súlyos betegség nagyon nagyon durva tünetekkel.

Lehet, hogy inkább borderline vagy.

2011. febr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha sohasem írtak fel neked gyógyszert nem vagy bipolár. Ha nem diagnosztizáltak honnan tudod, hogy az vagy? Ha az vagy miért nem szedsz gyógyszert?
2011. febr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, igen kedves kérdező!

Te állapítottad meg magadról, hogy bipolár vagy? Mert ez valóban nem önerőből leküzdhető betegség.

Egyébként ha fáj a fogad, akkor sem mész orvoshoz, és nem veszel be fájdalomcsillapítót? Nézd, ha te ezt választottad élj úgy. De mi a kérdés?

2011. febr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!