Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzek kényszert, hogy...

Miért érzek kényszert, hogy elmondjam másoknak a gondolataimat és érzéseimet?

Figyelt kérdés
Akkor is, ha senkit sem érdekel. Olyanoknak is, akikkel nem vagyok százszázalékosan remek barátságban. Néha már határon vagyok, hogy a villamoson elkezdjek csak úgy beszélgetni, mint az öregasszonyok...
2009. febr. 10. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért,mert nincs akinek mindent elmondhatnál és aki meghallgatna.Addig nem káros,mig nem állitassz meg idegeneket,hogy azoknak is beszélj!Keress valakit,akiben megbizol!Ha nem megy,akkor a neten keresztül kérhetsz tanácsokat vagy kereshetsz barátokat!
2009. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ebből a szempontból teljesen reménytelennek látom a dolgokat. Azt hiszem, nincsenek barátaim, bár tudom, hogy többen szeretnek... És mégsem.

Megjegyzem, az életemnek nem csak ezt a területét találom kilátástalannak. Ez depresszió lenne?

2009. febr. 10. 18:04
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is voltak ilyen jellegű problémáim, bár én tényleg depresszióban szenvedtem és pszichiáterhez is járok már jó ideje... Erre tényleg csak az a gyógyir amit az első válaszoló is mondott... Ha akarsz beszélgetni akkor irj mailt :)
2009. febr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is ez a problémám van, és szerintem teljesen normális dolog! Mondd el akárkinek, ha attól konnyebb lesz a lelked, az amerikaiak is már az életuket mesélik, 5 perccel a megismerkedés után...:)
2009. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem is mindig lesz ettől könnyebb a lelkem. Nem is tudom, mit tehetnék már, hogy tényleg megkönnyebbüljek... Sokszor úgy érzem, nem bírom már tovább, és talán a legjobb lenne meghalni. Nem érezni, nem gondolni...
2009. febr. 10. 19:31
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a gondjaidat szeretnéd elmondani, v a pozitív dolgokat is? Mesélj vmit magadról, legfőképp a korodra, nemedre, iskoládra/munkádra, és családi körülményeidre vagyok kiváncsi. És nyugtass meg, h nem vagy emo!
2009. febr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok emo. Elég távol áll tőlem. :-) 16 éves lány vagyok, a családi helyzetem nem mondható jónak. A szüleim az itthoni életemet teszik tönkre, állandó veszekedés, tányércsapkodás... És el vannak foglalva magukkal, semmibevesznek engem, bár húgommal még némiképp foglalkoznak, ő még csak kilenc éves. :-( Talán jobb lenne, ha elválnának. Aztán ott van a suli, ahol igazából senki sem szeret, egy barátom sincsen... Alapból nem egy jó társaság, de azthiszem én is elronthattam valamit, pedig mindig igyekeztem barátkozni, mosolyogni. Suliváltáson is gondolkodtam, de ez nem ilyen egyszerű... :-S Igazából egy barátnőm van (vagy csak volt), de miután más suliba kerültünk, jóval kevesebbet találkozunk, és valahogy azt érzem, hogy már nem bízhatok meg benne úgy, mint régen. Időnként jókat lehet vele szórakozni, bulizgatni, de ez ritkán esik meg. Rettentő sokat kéne tanulnom, de egyszerűen nem megy... Nem tudok odafigyelni órákon, és itthon sem, ha egyedül tanulok.

És nem tudom, mit írhatnék még... :-S

2009. febr. 10. 21:52
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor még egyszer: Csak a gondjaidat szeretnéd elmondani másoknak, v a pozitív dolgokat is? Erre nem válaszoltál még.
2009. febr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
19:23-as vagyok megint! Nekem egész életemben családi gondjaim voltak otthon, de már talán elmúltak, amióta a szuleim kulon élnek! Próbálj beszélni anyukáddal, kérdezd meg öt, hogy jól érzi-e így magát, és miért szenved, ha nem bírja. Ezeket a dolgokat legjobb lenne a szuleiddel megbeszélned, ami otthon történik! Mondd el, hogy neked milyen rossz mindig ezt látni! Suliban velem is ugyanez a helyzet, senki nem szeret, bunkók velem, kigúnyolnak, megaláznak, ezzel a legjobb nemfoglalkozni. Menj el suliba minden nap, aztán a taníási órák után haza, inkább ne szólj senkihez ott, ha nemnormális a társaság! Biztos van valami rokonod vagy unokatestvéred, akivel kijossz, és megbeszélitek a dolgaitokat, bízz meg benne és toltsetek sok idöt egyutt. Még fiatal vagy, majd kialakulnak még ezek az "emberi kapcsolatok", van akinek 10 évesen jon el a jó idöszak, mikor barátokat tud szerezni, van akinek csak 30. Ne akarj meghalni, inkább élvezd az élet minden pillanatát, nevesd ki azokat, akik kötekednek beléd, ja és mindig legyél nyugodt:)
2009. febr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem tobb lelki problemam is van evek ota magamba folytottam sose mondtam el masoknak , miota pszichologushoz jarok azota elmondtam 4 olyan baratomnak akikben nagyon megbizok , es annyira megkonnyebbultem miutan megbeszeltem veluk a dolgokat. Volt , hogy attol feltem en is , hogy a vegen oda jutok , hogy olyanoknak is elmondom akikben nem is bizok de szerencse ez meg nem fordult elo.Szerintem mindenkeppen segit ha kiontod a lelked.
2009. febr. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!