Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet ez az alvászavarom...

Mitől lehet ez az alvászavarom és mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Néhány hete tart már nálam ez az állapot. Este legtöbbször normálisan el tudok aludni (fél óra alatt kb, lehet ez is sok) viszont reggel mindig felébredek úgy 5 óra körül és utána már nem tudok visszaaludni (7-kor kelek egyébként).

Napközben mindig fáradt vagyok, hullának érzem magamat, a szemeim tiszta karikásak, napi 2 kávé a minimum.

Nem vagyok kitéve közvetlenül stressznek, sportolok is, bár igaz, vannak magánéleti gondjaim. Az egyik az, hogy nagyim akihez nagyon közel állok lelkileg utolsó stádiumban levő daganatos beteg. DE (és emiatt sokszor szégyellem magamat) nem gondolok erre a mindennapokban, nem úgy élem meg ezt, mint ahogy szerintem normális lenne. Lehet, hogy tudat alatt azért nagyobb rombolást végez ez az egész, mint hinném?

(A másik gondom meg párkapcsolati jellegű, mostanában ezen is sokat őrlődöm!)

Mit lehetne tenni hogy végig tudjam aludni újra az éjszakákat? Már úgy érzem, lassan elérem a végkimerülés állapotát :(


20/L


2010. ápr. 9. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Az alvászavart sok minden okozhatja, akár azok az események, amiket leírtál. Pl. büntetheted megad a nagyi miatt. Te magad írod, hogy szerinted (ez itt a kulcsszó) nem normálisan éled meg a nagymamád betegségét. Hogyan lenne a normális? Biztos, hogy az jó neked úgy? Ha elfogadod, hogy úgy is lehet megélni dolgokat, ahogy te teszed, akkor óriási lépést teszel magadért. Pl. használhatod azt a reggeli két órát e dolgon való elmélkedéshez. Meg más dolgokon való gondolkodáshoz. Olvass ilyenkor, ha már aludni nem tudsz.

Egyébként az Ájurvéda, az 5000 éves múlttal rendelkező orvostudomány, azt tartja, hogy a léleknek, szellemnek és testnek egyaránt az a legjobb, ha este 10-kor már alszik és reggel 5-f6 körül kel. Mikor fekszel le? Amikor hajnalban felkelsz, vegyél egy zuhanyt, simogasd meg magad, mondj "szia"-t a szívednek és a napnak, egyél egy kevés aszalt gyümölcsöt és olvass valami lélekhez szólót. Pl. tudod, mi nagyid kedvenc könyve, szerzője? Olvass tőlük. Vagy gondolj arra, mi mindent tanultál a nagyidtól és ezt hogyan fogod majd továbbadni a gyerekeidnek. Köszönd meg gondolatban mindazt, amit nagyitól kaptál, jót is, rosszat is. És még egy gyakorlat: minden nap (teheted álmatlanságod idején is) mondjál három olyan dolgot, ami jól esne a nagyinak. Aztán három olyan dolgot, ami te megadnak esne jól. Három bókot, dicséretet.. Csak őszinte legyen és örömöt szerezzen.


Fel a fejjel.


34N

2010. ápr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jajj bocsi azt elfelejtettem írni, hogy akkor is felébredek hajnali 5-kor, ha mondjuk éjfélig fentvagyok :(

Ezért is vagyok ennyire fáradt!

2010. ápr. 9. 14:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Mivel folalkozol, napközben? Mi a munkád, vagy rendszeres elfoglaltságod?

2010. ápr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyetemen tanulok. Mellette alkalmi munkák, amikor vannak!
2010. ápr. 10. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!