Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom mi van velem,...

Nem tudom mi van velem, pánikrohamom vagy akár Mániás depressziós elmezavarom is lehet?

Figyelt kérdés

Légyszives segíts!, nem tudom elmenjek e orvoshoz vagy szóljak e szüleimnek.

Egy ideje észrevettem, hogy fura dolgok vannak velem. Hirtelen elkezdetem remegni, kapkodtam a levegő után, görcsbe állt a gyomrom, szédültem, halál félelmem, szapora szívverésem volt, ezekre azt hittem, hogy pánikrohamom van, de még rá társult, hogy elkezdem zokogni azaz hisztériás rohamot kaptam, de nem bántott senki, nagyon nagy a hangulat ingadozásom egyik pillanatban repdesek a boldogságtól aztán egy kis szó vagy mondat, néha még csak úgy annyira szomorú, rosszkedvem lesz. Ezekről a barátaim is sokat szóltak már meg olyanokról, hogy túl gyorsan beszélek, hirtelen témát váltok, túl optimista vagyok aztán nagyon pesszimista, sok az önkritikám, Fokozott önértékelés, alacsony önértékelés, nagy energikusság, nagyon ellehet terelni a figyelmemet, amikor épp munkát végzek, koncentrációs zava

r, álmatlanság vagy fokozott aluszékonyság, van mikor be alszok suliban egy órán, magányosságérzés. ezeknek is utánanéztem és rátaláltam a mániás depressziós elmezavarra ami ezeket a tüneteket mutatta. Most akkor mi a bajom? Kettős problémám is lehet?


2011. febr. 19. 23:55
 1/1 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nyugodtan szólj a szüleidnek és beszéljétek meg, menjetek el egy orvoshoz. Ha valóban van valami baj, jobb ha mihamarabb kiderül. Ha kell akkor ír fel gyógyszert ami segít. Ha nem kell gyógyszer, járhatsz pszichológushoz, aki segít legyőzni a problémáidat. Nem kell szégyellni hogy esetleg kezelésre jársz, az lélek is olyan mint más testrész: ha baj van, akkor orvoshoz megyünk vele.
2011. febr. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!