Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális betegségre...

Ez milyen mentális betegségre vall?

Figyelt kérdés
Nagyon ideges természetű vagyok.Kapkodok.Mindennek nekikezdek,de hamar abba is hagyom,ha csak valami nem köti le a figyelmem.Ha olyan dologgal foglalkozom ami érdekel órákig képes vagyok foglalkozni az adott dologgal teljesen megfeledkezve a körülöttem lévő világról.Gyakran kiborulok.Megbántom a hozzám legközelebb álló embereket.Kevés az az ember aki nem fáraszt akit nem látok rondának és nem nézek le.Hosszú távon egyetlen társaságban sem érzem jól magam.Nem is érzem magam társasági embernek sokkal inkább csak a felszínes kapcsolatok híve vagyok.Gyakran gondolok arra,hogy bárcsak egyedül élnék a saját magam társaságában.Könnyen függővé válok.Néha csak úgy szeretem rombolni magam a káros szenvedélyeimmel (pia,cigi ... stb.).Agresszív vagyok.Amikor elborul az agyam dobálok,összetörök tárgyakat.Úgy érzem,hogy nem értenek meg.Túl sokat beszélek.Könnyen elterelődik a figyelmem.Amikor szeretek valakit akkor nagyon tudom szeretni,szinte imádom ... viszont máskor a halálos ellenségemet látom benne és leirhatatlan gyűlölet van bennem iránta.Nem tudok sírni mások előtt,annak ellenére,hogy valóban bántva és szomorúnak érzem magam az adott szituációban mégis nevetnem kell,úgy érzem,hogy nem tudok megnyilni ilyen téren mások előtt,hogy őszintén és gátlástalanul sírjak.A nyugodt pillanataimban bánok minden bántó szót vagy cselekedetet,de,ha elborul az agyam akkor rögtön kezdődik minden előről és nem tudom,de még csak nem is akarom fékezni magam az adott pillanatokban.Mi ez és,hogy lehetne kezelni ... tenni ellene?
2011. febr. 20. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Menj pszichológushoz, személyiség zavarral, vagy skizofréniával fognak kezelni.
2011. febr. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
hány éves vagy? lehet ez idntitáskeresés is, husuonévesnek tűnsz, sztem ez normális.
2011. febr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

huszonéves

identitáskeresés

2011. febr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
az első riogasson másokat!! a kérdező meg menjen el szakemberhez és ezt így ahogy van, mondja el neki. attól semmi nem lesz jobb, ha kapsz egy diagnózist. simán lehet hogy identitáskeresés, akkor megnyugszol, és lehet pl borderline zavar is, akkor meg segíteni fognak, ennyi.
2011. febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Huszon éves vagyok.Voltam szakembernél,aki mániás depressziót állapított meg nálam.Beszélgettem pszichológussal,de nem igazán tudtam megnyílni előtte,csupán csak felszínesek voltak a beszélgetéseink,abból az okból kiindúlva,hogy többszörösen is csalódtam benne,nem éreztem úgy,hogy ferül kezelt volna engem (figyelmen kívül hagyta a megbeszélt időpontot és nem értesített arról,hogy a beszélgetésünk elmarad,pedig úgy érzem,hogy tisztában volt vele,hogy mennyire szükségem van a tanácsaira,a "támogatására",hiszen történtek megrázó dolgok az életem során amelyekkel tanácsok és támogatás nélkül nem tudok egyedül megbírkózni).Nagyon nehéz elviselnem magam.Néha büntetésként élem meg,hogy ennyire más vagyok mint az átlag ember és ennyire nehéz beilleszkkednem,hogy a hétköznapi dolgok óriási nehézséget jelentenek számomra.Én is boderlinera gondoltam,mivel jellemzőek rám a tünetek.Néha nem találom magam,nem tudom,hogy ki is vagyok valójában.A környezetem úgy érzi,hogy megkell mondani nekem,hogy ki vagyok és annak megfelelően viselkedem amit állítanak rólam.Sokáig naplót vezettem,hogy képet kapjak magamról,hogy ki is vagyok.Úgy érzem nincs meg az az egyéniségem ami más velem egykorú fiataloknal megtalálható.Apró dolgokban döntésképtelennek érzem magam.Fogalmam nincs,hogy mi a jó nekem,mi az amit szeretek és mi az amit nem.
2011. febr. 20. 12:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha szükséged van egy jó terapeutára, aki empatikus és fontos neki, hogy javuljál, írj!

Én egy ilyen dokihoz járok.

2011. febr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged,de sajnos külföldön élek,így eléggé megvalósíthatatlannak tűnik.Azt hiszem,hogy hamarosan felkeresek egy más pszichológust,akivel egy sokkal bizalmasabb kapcsolatot alakíthatok ki.Köszönöm mindenkinek a válaszát.
2011. febr. 20. 13:43
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy eset alapján ne írdd le a pszichológusokat, valóban hibázott az , akiehz jártál, de találsz korrektet. Hosszú út az önismeret, szerintem erről van szó. Nem hinném, hogy mániás-depressziós lennél, a személyiség zavar valószínűbb, és ne hidd, hogysaját magad nem vagy elég segíteni magadon, mégha súlyosan is hangzika személyiségzavar...:)ne hidd, hogy sok ember rendelkezik önismerettel. Hosszú folyamat. Te fogsz segíteni magadon. Pszichológushoz , ha jólesik, ah szükésgét érzed, járj. Én ezt tenném. Ez nem zárja a magadon való segítést.
2011. febr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!