Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már depressziónak számít?

Ez már depressziónak számít?

Figyelt kérdés

Kutakodtam a kérdések között, és egyszer volt egy kérdés a depresszióval kapcsolatosan... és hát megnéztem, hogy mik a tünetei.

Az lenne a kérdésem, hogy ezek már depresszió tünetei, legalábbis "depresszió kezedete" lehet?

-Kedvtelenség

-Nem őszinte öröm

-Halál gondolat

-Mások felé azt mutatja, hogy minden rendben, de ha egyedül van sírni tudna


Nagyjából tudom mik a tünetei, de ez nem hiszem, hogy pontosan ez... ez valami más... de mi??


Azok a válaszok kíméljenek, hogy hülyeség, az ilyen ember menjen dilidokihoz. Egyszerű kérdés, és egy olyan választ szeretnék kapni, hogy ez mi lehet...

Előre is köszönöm! :)


2011. febr. 23. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%

Meg fogsz halni.

Szivesen!

2011. febr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem depresszió, hanem rossz helyzet.

Ha pl.: Nincs pénze valakinek éppen akkor is ez van.

2011. febr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi...

Csak azt nem értem, hogy egy kérdés feltevése után miért hiszik azt néhányan, hogy rám vonatkozik...??

De nem is szállok ezzel vitába, mert esélytelen. Ez egy kérdés volt, mint írtam, és választ nem kaptam rá...

2011. febr. 23. 19:31
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm második válaszoló :) Elsőnek írtam az előzőt.
2011. febr. 23. 19:32
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hullámvölgy, krízises időszak. Minden ember életében van, nem is egy. Nem kell mindent depressziónak hívni, manapság már egy egész iparágat építettek arra, hogy ne érezzenek az emberek rossz dolgokat.

Pedig lehet, hogy nem jó érzés ilyesmiket érezni, viszont a normális érzelmi élethez kellenek. Hogy le tudjon az ember zárni magában dolgokat.


Ezeken át lehet lendülni és nem kell a "depresszió" címkét fűre-fára ráaggatni.

2011. febr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Vitába szállnék. Ez depresszió - már amennyire ennyiből ezt meg lehet ítélni. A depresszióról sokan azt hiszik, az egy "életstílus", pedig nem. Ha állandósul, akkor az nem depresszió, hanem valamilyen más pszichés betegség, pld. BPD (borderline személyiségzavar). A depressziót általában nehéz élethelyzet, illetve az általa generált reménytelenség érzése váltja ki. Meg kell találni a kiváltó okot/okokat, és meg kell szüntetni. A dilibogyók csak elodázzák a dolgot, de mindaddig nem fog megoldódni az élethelyzet, amíg a delikvens szembe nem néz a kiváltó okokkal, és le nem számol velük.
2011. febr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Itt ki lehet tölteni a a Beck féle depresszió tesztet. [link]


A tünetek, amiket írtál, egyébként -nekem, aki voltam "hivatalosan" depressziós- sima rosszkedvnek, amolyan hullámvölgynek tűnnek. Egy depressziós nem tudja eltitkolni az állapotát, nem tud kifelé mást mutatni, mint amit érez.

2011. febr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
sztem nem depresszió, hanem csak hullámvölgy, ahogy asszem 3. mondta.. :) enkem is volt már ilyen..énis megijedtem.. :):))
2011. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Engem érdekelne, hogy mióta vannak a tünetek, esetleg tudod a kiváltó okát? Mert ahogy sokan mondták, ez lehet még egyszerű hullámvölgy is. (Ha hosszabb ideig megvannak a tünetek, és nem múlnak el, akkor szerintem inkább enyhe depresszió lehet.)

Egyébként télen az ember általában kedvetlenebb, és zárkózottabb, mint nyáron. Szóval, ha a jóidő hatására javulás következik, akkor csak a téli rossz közérzetnek tudható be.

Egyébként amit ajánlani tudok, az az orbáncfű tea. Az enyhe depresszió, illetve rossz hangulat ellen nagyon jó. Én sem akartam elhinni, de nekem bevált.

Illetve "kényszer" a kimozdulásra, programokhoz emberekkel. Akár vmi sport, kávézás, shoppingolás, stb.

2011. febr. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsónak:

Pénzügyi, érzelmi stressz a kiváltó ok, és lehet, hogy hullámvölgy ugyanis van mikor jobb kedv lesz, de van mikor csak néz ki a fejéből az illető...

2011. febr. 27. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!