Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pályakezdő pszichológusnak...

Egy pályakezdő pszichológusnak milyenek az elhelyezkedési lehetőségei?

Figyelt kérdés
Ismertek ilyen embereket? A diploma megszerzése után könnyen el tudtak helyezkedni a szakmájukban?
2011. febr. 25. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
munkapszichológusnak, hr-esnek jók az esélyei, a többieknek sajna nagyon rosszak. ráadásul hatalmas anyagi ráfordítás a szakképzés és a módszerspecifikus képzések miatt.
2011. febr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen diploma? Mert ha a diplomának csúfolt Ba-ról van szó, azzal ugye nem is pszichológus az illető, mehet céghez tanácsadónak,vagy iskolákba, de egyikre sincs nagy kereslet. Ma-val... hát a magánszféra halott, megfizethetetlen és errefelé szégyen agykurkászhoz fordulni ugyebár, marad az állami munka, abban meg nincs sok köszönet. A legtöbb sulinak van karriertanácsadója tudtommal, ott többet tudnak mondani, de igazából nem egy piacképes diploma, nagyon sokáig szerettem volna annak tanulni, most is szívesen olvasok róla, de miután ezeket közölték velem, nem bántam annyira, hogy nem vettek fel. Jó nyelvtudással, pár külföldi félévvel, jó kapcsolatokkal külföldön jobbak a lehetőségek, bár amennyire tudom, elég sok van belőlük.

Persze nem mindegy a specifikáció, meg stb, én most az általános verzióra gondoltam, és nem vagyok szakmabeli, csak nekem pár éve ezeket mondták, volt köztük szakmabeli is.

2011. febr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat!

Én azt hittem sokáig, hogy ez egy piacképes szakma, de úgy tűnik mégsem... :(

2011. febr. 26. 12:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát sajnos itt annyira nem az, biztos van, ahol jobban megélsz vele, meg persze ha ügyes vagy és eltökélt, sikeres és szerencsés, akkor még bejöhet a dolog. :D Szóval teljesen azért nem szabad feladni, de akkor minimum Ma-ig el kell jutni, azt meg kevesebbet vesznek fel ugye. :S
2011. febr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van az illetőnek protekciója, egész jók az esélyei... Sajnos ez már csak így megy.
2011. febr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!